Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy online játéknál melynél...

Egy online játéknál melynél nincs dedikált szerver honnan tudják a kitalálni a kapcsolódni akaró eszközök hogy a hálózaton levő IP címek közül melyek azok akikhez kapcsolódni akarnak?

Figyelt kérdés

Pl

Letöltesz egy játékot amiben van olyan menü hogy make a new multi game.

Rámész elvégzed a beállításokat egy ablakban hogy max cliensek száma, használható e varázslat, 2vs2 elleni mód vagy esetleg más.

Ezután click a make a server buttonra.


Azt tudom hogy kérhetem le egy eszköz IP címét de azt nem értem hogy azok az emberekhez hogy fog eljuttatni ez akiknek szintén megvan ez a progi.


Nemtom jobban elmagyarázni.


2017. máj. 1. 15:34
 1/8 A kérdező kommentje:

Egy cliens honnan találja ki azt hogy ez az IP cím egy olyan IP cím a sok közül akihez csatlakozhat.


Szal ne a mortal kombat vagy fifa szervereihez csatlakozzon véletlenül.

2017. máj. 1. 15:37
 2/8 anonim ***** válasza:
Dedikált szerver nélkül sehogy.
2017. máj. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bár az adott játékokat nem ismerem, de olyan létezik, hogy broadcast.

Kiküld egy ilyen csomagot a játék és ezt a hálózatodban lévő összes gép megkapja, ha ott fut a játék egy másik példánya, válaszolhat rá.


[link]


Ill van olyan is, hogy multicast, ennek is utánanézhetsz.

2017. máj. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Bár az adott játékokat nem ismerem, de olyan létezik, hogy broadcast.

Kiküld egy ilyen csomagot a játék és ezt a hálózatodban lévő összes gép megkapja, ha ott fut a játék egy másik példánya, válaszolhat rá"


Nem küldhetek broadcastot ha a hálózatomnak nincs több tagja mint én egyedül. Nem tudják melyik hálózathoz kell csatlakozni a sok közül. Ez pedig változó ezért nem lehet Megmondani előre senkinek.

2017. máj. 1. 17:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha egyedül vagy a hálózatban kivel akarsz játszani?

Most akkor helyi vagy interneten játszható játékról van szó? Az internetre nyilván nem tudsz broadcastolni, csak a helyi hálózatodra.

Interentes játékoknál van egy (vagy több) szerver ahova bejelentkezik a géped.

2017. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
interneten játszhatóra gondoltam végig.
2017. máj. 1. 22:37
 7/8 anonim ***** válasza:

"de azt nem értem hogy azok az emberekhez hogy fog eljuttatni ez akiknek szintén megvan ez a progi."

Leegyszerűsítva: amikor létrehozol egy új szervert ("make a new multi game"/"make a server"), akkor - gyanítom - a játék elküldi - többek között - a publikus IP-címedet a játékot gyártó központi szerverének, ami eltárolja azt egy adatbázisban.


Amikor valaki csatlakozna egy ilyen játékhoz lekéri ezt az adatbázist.

2017. máj. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A dedikált szerverre jelentkezel be, és a többi játékos is. Ahogy felépült a kapcsolat közted és a másik játékos között, a dedikált szerver kilép a képből, maximum diagnosztikai adatokat gyűjt, az adatforgalom a két gép között zajlik.
2017. máj. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!