Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy ilyen for ciklus nem lesz...

Egy ilyen for ciklus nem lesz végtelen ciklus, csak sokáig fog tartani túlcsordulás miatt, ugye?

Figyelt kérdés
for (int i = 0; i < 20; i--) { cout << i << endl; }

2017. máj. 27. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Ja, de miből is tartott volna kipróbálni?
2017. máj. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

#1: Ha nagyon sokáig fut, akkor a teszt is hosszú lenne, úgyhogy egyszerűbb megerősítést kérni.

Az int egy 32 (vagy 64) bites típus. A tesztelés céljára érdemes egy másik, kisebb típust választani, lehet char vagy byte.

2017. máj. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg int-et használsz és int-tel hasonlítod össze, addig nem.

Ha kisebb tipussal próbálod ahogy a #2-es javasolja, akkor a feltételben se felejtsd el a konstanst a megfelelő tipusra castolni, különben pont a lényeget változtatod meg.

2017. máj. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ha kiszedi a cout-ot, akkor fut vagy 2 másodpercig.
2017. máj. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Munkahelyen vagyok, itt nem tudom kipróbálni, és mire hazaérek, elfelejtem :D
2017. máj. 27. 08:55
 6/9 A kérdező kommentje:
a 20 nem const int típusú, hanem int típusú by the way
2017. máj. 27. 09:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát, most az, hogy const int vagy csak int elég keszekusza kérdés, literáloknál nem szokás ilyesmit firtatni. Rvalue az illető, és kész.
2017. máj. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

végtelen ciklus akkor valami, ha végtelen ideig fut.

Ennél fogva ez nem lehet az, mert véges (de nagy) ideig fut. Arra van esély, hogy hosszú futás miatt az operációs rendszer azt hiszi, hogy végtelen, és levágja, de nem biztos. Viszont kíváncsi lettem, ki is próbálom rögtön :D

2017. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: nem vágta le a win 10, de 2 perc után meguntam, és még csak 6 jegyű negatívoknál tartott :D
2017. máj. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!