Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ASCII art megjelenítése linux...

ASCII art megjelenítése linux terminálban programmal?

Figyelt kérdés

Egy számtech-es ismerősömnek lesz szánom ajándékba. Odáig már eljutottam, hogy telepítettem egy programot, ami legenerálja a "Boldog szulinapot XY!" feliratot.

Nemrég váltottam linuxra, szóval új nekem a rendszer. Windows-ban ezt úgy csinálnám, hogy echo "szöveg" és ezt az egészet elmenteném .bat-ba.

Arra rá jöttem, hogy az echo parancs linuxon is működik, viszont nem tudok .bat-ba menteni. Kis keresgélés után rátaláltam, hogy linux-ban .sh-ba kell menteni az ilyesmit. Meg is csináltam mindent, de amikor elindítom, nem nyílik meg ablakban a terminal(szerintem valahol a háttérben fut le).


Maga a kérdés az lenne, hogy milyen parancsot kell beilleszteni a programba, hogy futtatáskor megnyisson egy terminal ablakot, majd egy echo paranccsal megjelenítse az ascii art feliratot, amit előzőleg legeneráltam?


Ha jobban végig gondolom, ez egy Hello world program lenne, csak ascii art-al felturbózva.



2017. máj. 29. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
xterm -e sh -c "echo a;read"
2017. máj. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem sikerül :c

Így írtam be:

xterm -e sh -c "echo a;read"

echo szöveg


Mit rontok el?

2017. máj. 29. 12:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Nemtom
2017. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ASCII art egy fájlban van? Sima szöveges fájl?

Próbáld a cat utasítást:

cat asciiart.txt


Amúgy a script (batch) file kiterjesztése mindegy, de ha közvetlenül futtatod, akkor előtte futási jogot kell adni neki:

chmod u+x valami.sh

+ ez legyen az első sorában:

#!/bin/sh

vagy

#!/bin/bash

2017. máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!