Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Google Play biztosít számunk...

A Google Play biztosít számunkra tárhelyet, ha online játékot csinálok?

Figyelt kérdés

Vagy külön kell szervert bérelni?

Mert ha esetleg szar lenne és mondjuk 5 hónap után már csak 2 ember játszana rajta, akkor nyilván nem érné meg nekem fizetni a szervert tovább. És akkor nem tudom hogy ha beleraktak-e pénzt a játékosok, akkor én leállíthatom-e az egész szervert ha nekem kellene bérelnem.



2017. jún. 4. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
2017. jún. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. jún. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Az meg nyilvánvaló, hogy az ehhez hasonló üzleti döntések a Te kockázatod, nem a Google-é, ne röhögtess már...
2017. jún. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Neki bevétele van belőle alapból is, miért ne szolgáltathatna egy szervert, amikor tele van vele? Semmi pénzébe nem kerülne kb.
2017. jún. 4. 21:31
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
és miért nem regisztrál minden gmail usernek saját domaint? Nem kerülne neki semmibe.
2017. jún. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most hogy jön ide a domain regisztráció, amikor az nem is a google-höz tartozik?


Btw 15 giga tárhely/e-mail ingyen, nem láttad te még a szerverfarmjait.

2017. jún. 4. 21:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Félreérted. A Google igenis biztosít környezetet az online játékodhoz. Van a Google Play, ahová feltöltöd a programodat, hogy mások letölthessék azt. Illetve a Google-nek van felhőszolgáltatása, amiben a játékodhoz szükséges szolgáltatások futnak (adatbázis, további programok, stb.). Vagy ha nem tetszik a Google Cloud, ott van a Microsoft Azure.


[link]

2017. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, de az a 15 gb sincs ingyen ám, ahogy semmi sem. Cserébe bizony az adatokat felhasználhatják, amiket ott tárolsz, elemezhetik stb. (Nem, nem ott ül egy ember és olvassa, hanem különböző algoritmusokhoz, tanításra stb felhasználhatják pl a levelezés egy részét.)


Miért is adna ingyen tárhelyet?

Oké, ha fizetős az appod és annak leveszik x százalékát, cserébe ők máris adtak egy platformot, ahol megtalálják mások a cuccodat. -> Ezért kapták a pénzt.


Igen a Google egy baromi nagy cég, de semmi sincs teljesen ingyen a világban.

2017. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, mérnökinformatikus vagyok. Van róla fogalmam hogy felhasználják az adatomat. És attól még ingyenes marad, pénzembe nem kerül. Igen, tudom hogy az X százalék azért van mert feltölthetem a google playbe. De a kérdés az volt, hogy ugyan így egy x+Y százalékért hostolná-e a játékot. Mivel ha külön bérelek azure-t, vagy tőle, akkor az plusz pénz. De ha eleve a játékom ott van és már alapból ha van róla szerződés, akkor egy kedvezményezett áron adhatnak-e szolgáltatás ugyan úgy százalékért, nem fix pénzért. Ez volt a kérdésem. Mivel ki tudja mennyi játék van már ott fent, biztos sok embernek megfordult ez már a fejében és talán a google-nek is. De ezek szerint senki se tudja, tehát innen már nincs értelme folytatni a beszélgetést. Hacsak valakinek nincs benne tapasztalata.
2017. jún. 5. 12:35
 10/10 A kérdező kommentje:
7# köszi, szerintem is ez lesz hogy a rendes weboldalon lehet csak megrendelni :/
2017. jún. 5. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!