Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java-ban vannak hasonló ilyen...

Java-ban vannak hasonló ilyen "eseménykezelők", mint javascriptben? (jquery-ben)

Figyelt kérdés

Például mondjuk checked/unchecked ... selected/unselected, ugye ezt lehet ellenőrizni jquery-ben, vagy mondjuk keyup, keydown, focosout stb...


Az a baj, hogy nemrég kezdtem java-ban programozni, és ezért nem tudom hol keresgéljek ilyen téren. Megtennétek, hogy adtok néhány támpontot? Végülis lehet xml dokumentumot csatolni java programhoz, úgyhogy nem lehetetlen, hogy létezik ilyesmi. :)

Ha ismertek jó tutorialt, vagy leírást és belinkelitek, azt megköszönöm!



#programozás #Java #java eseménykezelő
2017. jún. 5. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Itt egy leírás róla: [link]


Szerintem előbb tanuld meg rendesen a nyelvet, a Java és a JavaScript csak nevében hasonlít.

2017. jún. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Szerintem előbb tanuld meg rendesen a nyelvet, a Java és a JavaScript csak nevében hasonlít."

Nyilván tekintettel arra, hogy a java objektum orientált a javascript pedig procedurális, így a kettő nem ugyanaz. Amúgy rendesen megtanultam a nyelvet, és éppen ezért akarom most megtanulni hogyan kell grafikus felülettel rendelkező programot készíteni. :D Elég logikus nem?

2017. jún. 5. 21:27
 3/10 anonim ***** válasza:

A javascript nem procedurális, hanem multi-paradigm :)


Akkor úgy értem, inkább kövess egy rendes tutorialt.

2017. jún. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Akkor úgy értem, inkább kövess egy rendes tutorialt.

"

Olyan nincsen. Csak részletkérdéseket tisztáz mindegyik. Az alapok megvannak jól, utána már össze kell ollózni a dolgokat.

2017. jún. 5. 22:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Vannak.

El nem tudom képzelni, hogy az xml dokumentáció, hogy jön ide.

2017. jún. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Vannak.

El nem tudom képzelni, hogy az xml dokumentáció, hogy jön ide."


Te tudsz esetleg egy jó tutorial sorozatot ebből? :) Sokat segítenél, hogyha említenél néhány színvonalas forrást!

2017. jún. 6. 10:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy lehet megtanulni egy nyelvet, ami folyamatosan fejlődik?
2017. jún. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Hogy lehet megtanulni egy nyelvet, ami folyamatosan fejlődik?"

Sehogy, úgyhogy inkább ne is tanuljunk programozási nyelveket. :)

2017. jún. 6. 17:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Pluralsight-on rengeteg jó tutorial van, színvonalas, megbízható oldal. Fizetős, de teljesen megéri a befektetés, mert tényleg tanul az ember. Első hét ingyenes próbaidőszak, ha nem tetszik, visszamondod.
2017. jún. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk szellemi fogyatékosok, tudjuk hogy mit mire válaszolsz, anélkül is, hogy mindig idéznéd. ;) egyébként megelőlegzem, hogy pontosan tudod hogy hogy értettem (azaz szó szerint), ès csak tréfából írtad amit írtál.


Jó volt.


Hahaha.

2017. jún. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!