Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Statikus és dinamikus osztályok?

Statikus és dinamikus osztályok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kicsit problémában vagyok a fenti fogalmakkal. A statikus osztályok, amik nem példányosíthatóak, és minden tagjuk statikus, ugye? (pl.: Math osztály c#-ban). A dinamikusak pedig azok, amik példányosíthatók, tehát objektumokat hozhatunk létre belőlük, ha jól értelmezem. Viszont dinamikus osztályoknak ettől függetlenül lehetnek statikus tagjaik. Eddig világos nekem, de emelt szintű érettségim lesz hétfőn, és ez kevés mondanivaló szóbelin szerintem. Mi egyéb jellemzőket mondhatunk el a fentebb említett típusokról? Előre is köszönöm! :)

2017. jún. 10. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Statikus és dinamikus típus, te jó ég. Életemben nem hallottam ilyenekről. Szánalmas ami a magyar közoktatásban zajlik.
2017. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

*osztály, elnézést.


Statikus és dinamikus TÍPUS természetes oké.

2017. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


kábé hét másodperc google keresés volt...


Kérdező: Szóbelin csak ennyi a tételed? Mármint ez a tétel ennyi? Nem lehet, hogy minden részfogalom is kapcsolódik? Osztály, öröklődések, típusai, stb.?

2017. jún. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De, ez csak egy része a tételnek, és amit küldtél megtaláltam én is. Ennek ellenére éreztem úgy, hogy kevés ez az anyagmennyiség, mert nem tudom milyen bizottságot kapok, és mennyire komolyan mennek bele a témába. De köszönöm szépen a segítséget! :)
2017. jún. 11. 22:30
 5/6 Piert ***** válasza:

Amúgy amire te gondolsz, az az absztrakt osztály. Ezek valóban nem példányosíthatóak, mert tartalmaznak (legalább) egy olyan függvénydeklarációt, aminek nincs törzse. Így ha engedné a fordító az osztály példányosítását, akkor az futásidőben hibát váltana ki.


A statikusság meg nem ilyenformán kapcsolódik az osztály fogalmához. Egy adattag, vagy tagfüggvény statikus volta azt jelenti, hogy az adott elem magához az osztályhoz tartozik és annak létrejöttekor vele együtt létrejön. Így minden ebből az osztályból létrejövő példány ugyanazt a tagot látja.


Ha viszont velóban a statikus osztályokra gondolsz, akkor a beágyazott osztályok között vannak statikus beágyazott osztályok is. Dinamikus osztály ugyanakkor nem létezik (legalább is maga a fogalom értelmetlen).

2017. jún. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Gondoltam, hogy sántít valahol ez a két fogalom, de ez a követelmény, erről kellett beszélnem. De mindenképpen megjegyzem, amit mondtál. Mentek a zöld kezek :)
2017. jún. 15. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!