Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen laptopot ajánlotok?

Milyen laptopot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Jövőre mérnökinformatikára fogok járni és programozáshoz kéne valami praktikus laptop, milyen szempontokra figyeljek, szeretnék mobil alkalmazásokat programozni illetve grafikus programokhoz is használnám , amikre én gondoltam h fontos lehet érintő képernyő, világító bill, valamilyen gyengébb dedikált videokártya, ill full hd képernyő.

Ti milyen szempontokat esetleg konkrét gépeket javasoltok?



2017. jún. 11. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Se az érintő képernyő, se a világító gombok nem fontosak.

Legyen benne SSD és memória dögivel, a többivel úgy sem lesz gondod.

2017. jún. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Azért nem ártana tudni, mennyit szánsz erre az egészre.


Első körben az lenne a legfontosabb, hogy a kép könnyű legyen, mivel cipelni fogod magaddal. Én személy szerint fontosnak tartom, hogy a könnyű súly ellenére legyen 17,3" méretű, mivel ezeken van normális numerikus billentyűzet is, amit én személy szerint gyakran használok.


Optikai meghajtó ma már teljesen felesleges, helyette legyen benne egy NVMe M.2 SSD, gigabites Ethernet, Wireless AC szabványú WiFi kártya illetve legalább 8 GB memória, valamint dedikált videokártya (ha komoly grafikus programot használsz, ne gyenge legyen a kártya).

2017. jún. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha most mennék egyetemre én egy HP Probook 430 G4-et vennék 200k-ért. Ha pedig az sok, akkor használtan egy HP Elitebook 840-et 150k-ért. Laptopszalonban megtalálod mindkettőt.
2017. jún. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!