Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tic tac toe programban, ami...

Tic tac toe programban, ami kiirja a nyertest kellene segitseg. Valaki?

Figyelt kérdés

Tic-tac-toe egy játék két (az „X” és az „O” karakterekkel jelzett) játékos részére, amelyben az „X” és az „O” karaktereket kell elhelyezni egy N × N játékmezőn (1 ≤ N ≤ 10). Az üres cellákat „.” (pont) karakterrel jelöljük. Az a játékos, amelyik el tudta helyezni az egyik, – a vízszintes, a függőleges vagy az átlós – irány minden egyes kockájában a saját karaktereit, az nyer. E játékot most zsűrizni fogjuk. Meg van adva számunkra a játék végeredménye, és el kell döntenünk, hogy ki az, aki nyert vagy azt, hogy döntetlen volt-e. Az eredmény az „X” karakter, ha a játékot az X-játékos, az „O” – ha az O-játékos nyerte és „D” karakter, ha döntetlen volt. A bemenetben meg kell adni a játékmező méretét, és karakterláncként a tábla tartalmát a fenti jelöléseknek megfelelően. 3 × 3 játékmezőre a példa a 2. táblázatban látható. Pl.: bemenet: 3 OX.XXO.XO; kimenet: X.


Ez a feladat. Az elmélet megvan, csak nem tudom ezt leírni gyakorlatban. Tudom, hogy

egy dupla forralt kell vegigmenni az elso indexen az oszlopban levokhoz, majd az masodik indexxel az oszlopban levokhoz majd egy egyszeres forral a ket, fo es mellekatlon levoket vizsgalva. A foatlo, (sorindex=oszlopindex) a mellekatlo (sorindex+oszlopindex=matrixmeret+1).Jobban mondva a sorban 3 egyforma az oszloponkent vegigmenve es oszlopban 3 egyforma soronkent vegigmenve egy-egy megszamlalas tetellel.Kepleteket kell kesziteni 4 szamsorozatra, ha marad az egydimenzios valtozat: 1,2,3; 1,4,7; 1,5,9; 3,5,7 ugy, hogy k=1..3.

Csak ezt nem tudom leírni pascal nyelven. Mert azon kellene. Ehhez valaki segítséget nyújtana?



2017. júl. 4. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor gyakoroljál még.
2017. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gyakorlat van a suliban, és abból áll, hogy adnak egy feladatot, és csináljuk meg magunk, viszont egész éven nem tanítottak semmit. Azért kellene a segítség, mert ez az utolsó programom, amit meg kell írni és tanács talán vagyok.
2017. júl. 4. 08:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudom hogy lehetne ezen csak segíteni.

Az, hogy "ezt nem tudom leírni pascal nyelven" az nem más, csak hiszti.

Nyilván meg sem próbáltad.

Ülj le és kezd el írni.

Lehet, hogy először hülyeséget írsz le, de abból tanulsz, szépen lassan alakulni, formálódni fog.

2017. júl. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Holnapra kellene, és nem hiszem, hogy addig sikerül megcsinálni egyedül.
2017. júl. 4. 08:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor majd jövőre kicsit hamarabb kezdesz el próbáljozni.
2017. júl. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, viszont most kellene a segítség...
2017. júl. 4. 09:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Abszolut teljesen eselytelen nulla tudasra kapni olyan segitseget, ami ma, tehat kb 12 oran belul felkeszit egy ilyen program elkeszitesere. Egyszeruen fizikailag nem lehetseges. Programozas nem annyi, hogy itt egy masodfoku egyenlet megoldo keplet, behelyettesited az X-t es Y-t es keszen is van a programod.
2017. júl. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!