Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » JAVA Swing vagy JAVAFX?

JAVA Swing vagy JAVAFX?

Figyelt kérdés

Most kezdek majd tanulni JAVA-ban programozni.

2017-ben már melyik grafikus módot érdemes használni?

Minden ami meg van Swingben, az FX-ben is ott lesz?

Hülyeség ma már megtanulni a Swinget programozni?

Ma már elavultnak számít a Swing?

Cégeknél melyiket szokták kérni, alkalmazni?

Van egyáltalán értelme 2017-ben Swingben írni a programokat?

Tud valami hasznos dolgot a Swing, amit az FX nem tud?


És ha mondjuk NetBeans-t használnék, akkor grafikus módban mivel érdemes csinálni az FX-szes progikat? Mivel alapjáraton nincs benne, mint a Swing paletta. És ez a Gluon ez micsoda? Ez lenne az FX grafikus szerkesztője?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. júl. 9. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Én még egy projekten sem találkoztam egyikkel sem. Igen a Swing nagyon régi, 1.1-ben jött be talán, az FX nem rossz, otthon használtam már, a css miatt szép dolgokat lehet összehozni.


De ha --hasznosat-- akarsz tanulni, akkor tessék: [link]

2017. júl. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez a Spring ez mit tud? Mire való? Olvastam, hogy Java tanfolyamon ezt is oktatják.


Még most kezdő vagyok, először az alapokat szeretném megtanulni.


Csak arra gondoltam, ha elavult a Swing technológia, akkor már alapból a JavaFx-re állok rá, erről érdekelnének a vélemények, hogy ki hogy látja.

2017. júl. 9. 16:30
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Az alapok nem a JavaFX-nél kezdődnek.
2017. júl. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, azt tudom, de ha már a grafikus felületnél járok, akkor választás előtt állok, hogy Swing, vagy FX, vagy esetleg más...
2017. júl. 10. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!