Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnék jó lenne az...

Hogyan tudnék jó lenne az önképzésbe?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron végeztem el egy infós szakot, a tárgyaim jól sikerültek, elméletben nem voltam hülye, meg a leadottak alapján a beadandókat is el tudtam készíteni. Viszont egydeül nagyon nehézkesen tanulok meg új tecjnológiákat programnyelveket. Ezen, hogyan lehetne segíteni? Kinek mi az önképző módszere, megköszönném, ha erről mesélnénetek. Vagy ha nehézkesen megy az önképzősdi, akkor hagyjam inkább itt a szakmát. 25/F munkanélküli informatikus.

2017. júl. 12. 13:50
 1/4 anonim válasza:
jelentkezz junior-nak egy céghez, az pont erre van :)
2017. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az emberek alakra, súlyra nemegyformák, úgy az agyuk is különbözik, talán az a leginkább. Ezért arra nézve tanácsokat nagyon nehéz adni, hogy miképpen tanulj hatékonyan. Ezt mindenkinek magának kell kimunkáln ia, hiszen pl. van aki zenét hallgat tanulás közben, én viszont úgy képtelen lennék tanulni, ahogy parkban ülve sem vagyok képes könyet olvasni, mert elvonnak a külvilág felől érkező impulzusok, ingerek.

Szerintem próbálj ki módozatokat és annak megfelelően tanulj, ami neked beválik.

A nyelvtanulásnál van egy módszer, ami nagyon hatékony és bárkinél eredményes, aki nem látáskárosodott.

Ez az, hogy a szavakat, kifejezéseket, lóbetűkkel, nagy cetlikre írkálva, azt a lakótérben, akár WC ajtóra kifüggesztve gyorsan lehet tanulni. Időnként ajánlott cserélni, persze. Képletek megtanulásánál is segít ugyanez a módszer.

2017. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, az a gond, hogy junior pozícióba se kellek, mert oda is halatmas referencia anyag kellene, ami nekem nincsen.
2017. júl. 12. 14:48
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nehezen megy az önképzés, akkor számomra azt súgja, hogy nincs meg a motiváció és/vagy érdeklődés.


Találj ki valamit. Valami projektet.

Gondolom fejlesztő irányban akarsz elhelyezkedni.


Akkor teremtsd meg az új környezetet. Mit értek ezalatt?

- VMware-rel csinálj egy virtuális gépet, és tegyél rá egy CentOS-t

- Találj ki valami projektet, ami mondjuk szerveren fut. Lehet ez microservice (amit mondjuk desktop használ), vagy valami webalkalmazás.


Miért is jó ez?

- Microservice-zel pl.: JSON-al tudsz kommunikálni Input-Output-tal (lásd pl.: http method-ok). Az, hogy a microservice milyen nyelven íródott, az mindegy. Lehet az App-od Java-s vagy PHP-s, mikor a microservice Pythonos. - Lényegében megismered a RESTful API-t ezáltal.

- Programod legyen a szerveren és ne FTP-vel töltögesd, hanem Git push-al. :) Egyrészt megismered a Git-et, másrészt egy Git remote pontot is létrehozol ($ git init --bare), amiben akár betudod állítani, hogy milyen bash script fusson le minden commit után (lásd: hook). Ez relatív egy bevezető az CI/CD módszertanába. Ha hardcoreban akarod tolni, ismerkedj meg a Jenkins-el. Ha publikusan akarod csinálni, akkor ott a GitHub és a TravisCI, amit mondjuk összekötsz egy Heroku container szerverrel. (ingyenes is van)


Ha lényegében felállítottál magadnak egy környezetet, az már jelent valamit. Nem csak kódoló robot leszel, hanem aki ért is ahhoz, hogy hogyan alakítson ki egy környezetet. Ami azt is jelenti, hogy ha valami nem megfelelő, akkor be is tudod konfigurálni.


Tehát kell egy projekt. Tervezd meg a fejlesztési mibenlétét Agilis vagy Kanban módszerrel. Ez a projekt lehet egy saját weboldal is. (Java-ban, PHP-ban avagy Pythonban, vagy olyan nyelvben amilyenben akarod)


Mivel a legtöbb cég, nem "natív"-an programozik, hanem keretrendszereket használva így:

- Ha Java-ban gondolkozol, akkor: pl.: Spring, Hibernate-et nézegesd

- Ha Pythonban akkor: pl.: Django-t nézegesd

- Ha PHP irány érdekel akkor: pl.: Symfony, Laravel-t


Valószínűleg az ORM fogalmával is találkozni fogsz. Menet közben.

Symfony esetén: Doctrine

Laravel esetén: Eloquent

Java esetén: JPA/Hibernate miatt


Ha beleakarsz mélyedni az WebUI-ba is, akkor:

HTML5, CSS3, JavaScript elengedhetetlen.

- De! vannak alternatívák:

** CSS3 -> SASS, SCSS (majdnem ugyanaz...)

** JS -> ES6 (újabb js verizó), TypeScript

Továbbá: WebPack

JS keretrendszerek: Vue, React, Angular

CSS library pl.: Bootstrap


Lényeg, hogy ezekből valamit főzzél. :) Alapanyag van.

2017. júl. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!