Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » AHK (AutoHotKey) programozásná...

Zoll75 kérdése:

AHK (AutoHotKey) programozásnál milyen parancssorral tudok bezárni megnyitott programokat, böngészőket?

Figyelt kérdés

2017. aug. 6. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Most ez fogja leváltani az AutoIt-es kérdéseket?
2017. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Google:

[link]

első találat a WinClose parancs:

[link]

illetve a 2. találatban javasolják a Process parancs Close paraméterrel való meghívását (ha az ablak neve nem lenne ismert):

[link]

2017. aug. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kaptam egy nem privát jellegű üzenetet:

"Szia!

Köszönöm szépen a segítséget, de annyira kezdő vagyok, hogy a linkből nem tudtam kibogarászni a számomra szükséges infót. Próbáltam, de nem sikerült. Esetleg le tudnád írni, hogy te milyen parancssort írnál le, hogy bezárja a chrome böngészőt?"

Pedig rém egyszerű:

WinClose, <ablakcíme>

ahol az <ablakcíme> az adott ablak címsorában ( [link] ) szereplő szöveg.


Tehát ha van egy Számológéped ( [link] - látod a címsorban az szerepel, hoogy Számológép ), akkor ezt így zárhatod be:

WinClose, Számológép

2017. aug. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
run chrome paracssorra megnyitja a chrome böngészőt, de sajnos azt nem tudom így sem elérni, hogy a WinClose chrome bezarja.....
2017. aug. 6. 12:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért nem sikerül

WinClose chrome

paranccsal bezárni, mert a Chrome ablakának címsora (lásd a #3-as hozzászólásom!) nem azt tartalmazza, hogy "chrome".


Mint a #2-es hozzászólásomban írtam: ha nem tudjuk pontosan, mi szerepel az ablak címsorában, használjuk a Process parancs Close paraméterű változatát:

Process, Close, <programneve>

ahol a <programneve> a program állományának a neve (például chrome.exe):

Process, Close, chrome.exe

2017. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyszerű! Szuperül működik!

Nagyon köszönöm a segítséget!

2017. aug. 6. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!