Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nyelven éri meg elkezde...

Milyen nyelven éri meg elkezdeni foglalkozni a programozással és hogyan?

Figyelt kérdés

Műszaki tanulmányokat folytatok jelenleg, de szeretnék mellette ezzel is foglalkozni. Tanultam már nagyon alap C++-ot, de ennyi.

Köszönöm.



2017. aug. 9. 12:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Folytasd a C++ -t, esetleg hozzá még egy kis JAVA -t, JS -t.

A utóbbi kettő minden platformon megállja a helyét.

2017. aug. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszi.
2017. aug. 9. 15:16
 3/27 anonim ***** válasza:
Angolul :-) De félre a tréfát, a "hipszter" nyelvek is népszerűek (Python, Ruby, NodeJs), attól függ, hogy milyen területen szeretnéd magad kipróbálni.
2017. aug. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Szívesen kötném egybe a műszaki tanulmányaimmal. (gépészmérnök)
2017. aug. 9. 18:28
 5/27 anonim ***** válasza:
43%
Érdekes, hogy a C# nyelvet senki sem említi :(
2017. aug. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
.NET-esek biztos még nem olvasták a kérdést :-)
2017. aug. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Elnagyolva: ha web és mobil a cél, akkor java és javascript. Ha általános programozás, akkor c#. Ha nagyon műszaki speciális programok, akkor c, c++. Nyilván javában is lehet spéci műszaki programot írni, csak macerásabb.

Egyik mellé sem árt az adatbázis kezelés -> sql.

2017. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 SimkoL ***** válasza:
100%

'Érdekes, hogy a C# nyelvet senki sem említi :('

A Lazarus/Free Pascal sem megvetendő, mindenre fordítható és kismillió 'lib' van hozzá. Az sem megvetendő, hogy natív kód készül.

2017. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor nézegetem tovább a c++-t egyelőre, aztán meglátom. Mellé pedig ezt az SQL-t, láttam több helyen is hogy kérik.
2017. aug. 11. 18:54
 10/27 anonim ***** válasza:
59%

Én JAVA-t kezdtem el most tanulni, szerintem jó dolog... Sokat olvastam a neten, és szerintem ezt éri meg tanulni egy kezdőnek, több szempontot is figyelembe véve.


C# is hasonló, mint a JAVA, de nekem valahogy nem szimpatikus a Microsoft miatt. Ha nem a Microsoft csinálná, vonzóbb lehetne...


A C++ meg kezdőknek elég nehéz lehet, ahogy olvastam, de aki nagyon tehetséges, az tanuljon C++ -t, utána szerintem minden más nyelv már könnyű lesz.


Python-t mondják még jónak, meg a legkönnyebbnek, de erősebb alapot adhat, ha valami nehezebb nyelvet tanulsz meg elsőnek, ezért kezdtem bele én a JAVA-ba.


JAVA tudással elvileg jól lehet keresni, viszonylag sok a munkalehetőség, utána az Android fejlesztés is gyerek játék lesz, ha esetleg arra fele szeretnél tovább tanulni. És ugye az egy fontos szempont, hogy jelenleg a világ legnépszerűbb operációs rendszere az Android, beelőzte a Windowst is.


Úgyhogy szerintem a JAVA lehet az egyik legjobb választás, persze tudom, hogy a Microsoft fanatikusok ezt teljesen másképp látják, de az már az ő "bajuk" :D

2017. aug. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!