Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit kéne megtanulnom vagy...

Mit kéne megtanulnom vagy elsajátítanom c++ programnyelv megtanulása előtt? (és még sok kérdés lejjebb)

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és már egy jó ideje érdekel a Programozás. Régebben próbálkoztam HTML5-tel de akkor még nem nagyon tudtam hogy miért csinálom(talán játékot szerettem volna készíteni aztán rájöttem hogy lehetetlen csak azzal :D).

Szóval most a C++ után érdeklődöm nagyon. Arra vagyok kíváncsi hogy mit kéne megtanulnom mielőtt elkezdek c++-al foglalkozni,milyen alapokat kéne megtanulnom valamint milyen iskolát ajánlotok ami c++ tanít akár itthon vagy külföldön(vagy jobb ha magán tanárnál tanulnám meg?) és azt is megszeretném kérdezni hogy milyen munkalehetőségeket vannak mert én eddig csak (Network Programozórol tudok) de mondjuk az a lényeg hogy megtanuljam a nyelvet.(leginkább lediplomázott c++ programozókhoz teszem fel ezt a kérdéseket) Szívesen Elfogadok privát tanácsokat is.


2017. aug. 15. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
A C-t.
2017. aug. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

A programozói szemléleti módot, gondolkodást sem árt elsajátítani.

[link]

(Kicsit vicces a kép, de a programozók érteni fogják)

2017. aug. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

#1: A C-t nem, hogy nem kell, de kifejezetten káros szokott lenni a C++-os gondolkodásmódra.

Iporkától a szokásos dilettáns hozzászólást olvashattuk.

2017. aug. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sharkxxx ***** válasza:
Elég hozzá csak egy jó C++ tankönyv. Mert minden normálisabb programozás tankönyv elején ott vannak leírva az általános tudnivalók, amit egy kezdő programozónak tudnia kell ahoz, hogy elkezdjen programozni.
2017. aug. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 nagytudos ***** válasza:
van egy jó kis app androidra a neve sololearn én azzal csinálom ha van egy kis angoltudásod akkor nagyon jól megy!
2017. aug. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amit érdemes:

megtanulni keresni a Google-ban

megtanulni angolul, mert az a programozás nyelve


A C megtanulása nem tragédia, de tudnod kell szemléletet váltani. Mellesleg a C nehezebb, mint a C++.

2017. aug. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mellesleg a C nehezebb, mint a C++."


Melyik univerzumban igaz ez az allitas?

2017. aug. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző: Egy csomó dolog van, például OO hiányában nehezebb együtt tartani, ami összetartozik, és például kényelmesebb stringeket használni, mint karaktertömböket.
2017. aug. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!