Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudok olyan PHP fájlt...

Hogyan tudok olyan PHP fájlt készíteni, ami minden nap ugyanakkor lefut?

Figyelt kérdés
MySQL-ből szeretnék biztonsági adatmentéseket készíteni. Ehhez szeretnék egy PHP fájlt, ami minden nap ugyanabban az időpontban lefut és a táblák tartalmát elküldi egy megadott email címre.

2017. szept. 3. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem php kódból szokás csinálni, hanem az oprendszer nyújt időzített taskok végrehajtására lehetőséget (cronjob). Megírod a php fájlt, amit le akarsz futtatni, és létrehozol egy cronjobot a rendszerben, ami adott időpontban futtatja a php fájlt. Részletek terén google a barátod.
2017. szept. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gányolás a köbön.

Minden valamire való adatbázis (talán a mysql is) tud rendszeres mentést készíteni.

2017. szept. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, de ha ő egyszer e-mailben akarja megkapni... :D
2017. szept. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó én veled semmiről se leveleztem. Lehet, hogy emlékeztetsz valakire.
2017. szept. 4. 10:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Velem levelezett. Azokon már túl vagyok kedves 10 éve az iparban. De a kérdésre még mindig nem jött válasz. Miért gányolás, ha egy php script cronjob-ban fut adott időpontban?
2017. szept. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És vállalom, nem úgy mint pl Te!
2017. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az nem gányolás, ha egy php script cronjobban fut. AZ viszont nagyon rossz praktika, hogy e-mailben küldözgeted a DB backupot. Több okból is, az egyik, hogy az email nem épp a biztonságosságáról híres, egy db backup meg talán egy pöppet érzékenyebb adat ennél. A másik meg az, hogy szerintem minden adatbázis szerver képes rá, hogy automatikusan backupolja az adatbázist x időközönként. És higgyétek el, jó helyen van az a backup ott is, ahova az lementi. Jobb helyen, mint valakinek az e-mail fiókjában.
2017. szept. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a baj kokkerka, hogy magát a választ sem fogtad fel és olyan ellen kardoskodsz, amit senki soha nem mondott.

Olvasd el még párszor a válaszokat, hátha megérted miről szólnak.

2017. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!