Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit gondoltok, több adatbázis...

Mit gondoltok, több adatbázis táblát csináljak, vagy egyet? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Van egy táblám, amiben most van 13 000 rekord, plusz képek, ami mondjuk olyan 10 * 13 000. Logikailag el tudom osztani az adatbázis többfelé. Vajon érdemes több táblát csinálni?


A lapozás miatt limit van a query-n, de ha nagyon speckók a feltételek, akkor sok lehet a találatok id-ja között. Ti mit gondoltok erről?



#adatbázis #MySQL #PHP-MySQL #adatbázis gyorsaság #adatbázis készítés
2017. szept. 6. 21:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja amúgy mysql.
2017. szept. 6. 21:06
 2/14 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni valamit az oszlopokról.
2017. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A tábla azonos típusú adatokat tartalmaz? Tehát azonos az adatszerkezet? Mondjuk mindegyik rekord egy kép linke, egy leírás, egy név egy id, stb? Mert akkor természetesen egy tábla.
2017. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13 ezer rekord az légypiszok. Nálam van másfél millió, még az se sok. Akkor szedjük szét, ha lehet az adatbázist normalizálni, de pont a logikáról nem írtál semmit.
2017. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Jó lenne tudni valamit az oszlopokról."


[link]


:D Bocs, de ezt nem hagyhattam ki. Amit te oszlopnak hívsz, az a rekordmező, vagy nevezhetjük attribútumnak is, így is meg fogod találni adatbázissal foglalkozó könyvekben.


Amúgy valami olyasmi, hogy autó adatok vannak benne, de nem autók, csak valami olyasmi.


Viszont egyik autó az ország egyik részéből van, a másik a másikból. Tudok megyés bontást csinálni, mert megyés bontásban kapom meg én is az adatokat.

2017. szept. 6. 21:33
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi hülyeséget már rég hallottam. De ha annyira értesz hozzá, hogy már ott tartasz, hogy kioktass másokat, akik segíteni akarnak, akkor csináld meg egyedül, vagy olvasd ki az adatbázissal foglalkozó könyveidből. Amúgy pedig [link]
2017. szept. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#5 Te szellemi fogyatékos vagy?
2017. szept. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálad sokkal felkészültebb, ámde mégis dilettáns embereket ettünk már meg itt reggelire a hozzáállása miatt, szóval szerintem fuss neki még egyszer ennek a kérdésnek.
2017. szept. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Törölhető a kérdés
2017. szept. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Nálad sokkal felkészültebb, ámde mégis dilettáns embereket ettünk már meg itt reggelire a hozzáállása miatt, szóval szerintem fuss neki még egyszer ennek a kérdésnek."


Na nemond. Sajnos tényleg rettentően zavar, ha az interneten névtelenül beszólogatnak nekem. :)


Egyébként de, így hívják az adatbázisban az "oszlopokat", a felkészültségemről meg nem sokat tudsz. :)

2017. szept. 6. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!