Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan lehet letölteni 32...

Honnan lehet letölteni 32 bites assemblert?

Figyelt kérdés
MPLAB X IDE-hez

2017. szept. 13. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Tisztességes assemblerek direktíva segítségével utasíthatók 32 bites kimenet előállítására.


Pl.: [link]


Ha esetleg nem felel meg ez a megoldás, megtudhatjuk, mi okból?

2017. szept. 15. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A problémám konkrétan hogy van egy 32 bites mikrovezérlőm de az MPLAB X IDE hez vagy másik MPLAB hoz nem találok sehlo sem olyan assemblert ami tudná a 32 bites mikrovezérlőket programozni.


Ezzel az nasm -mel még nem találkoztam. Konkrétan mi ez?

2017. szept. 15. 08:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Netwide Assembler, az egyik legnépszerűbb darab.


Mikrokontrollerhez (sorry, nem ugrott be az MPLAB) viszont kifejezetten hozzá való assembler fog kelleni, és márka/termékcsalád alapján könnyen guglizhatsz magadnak megfelelőt. (Pl.: "PIC32 Assembler")


[link]

2017. szept. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kerestem googlen is.

PIC32MZ2048EFH144 eshez. De sehol nem találtam.

2017. szept. 15. 11:03
 5/5 anonim ***** válasza:

A fent hivatkozott fórumposzt alapján a GNU Assemblert (gas) kellene megpróbálni, illetve a C compilernek (ami tán pont gcc) a -v kapcsolót pluszban átadva megnézni, milyen assemblert hív meg.


A gcc ezen felül támogatja az -x kapcsolót is, amellyel a forrásnyelvet adhatod meg, ez lehet "assembler" is.


Az alábbi dokumentum szerint "The MPLAB® XC32 language toolsuite for PIC32 MCUs consists of a C compilation

driver (xc32-gcc), a C++ compilation driver (xc32-g++), an assembler (xc32-as), a

linker (xc32-ld), and an archiver/librarian (xc32-ar)."

[link]

Ebből kiindulva az "xc32-as" programot kell keresned a gépeden, az az assembler.


Fontos tudni, hogy a C compilerek jellemzően nem közvetlenül gépi kódot, hanem ASM kódot generálnak, majd erre szabadítanak rá egy assemblert; tehát a gépen valahol jelen kell lennie egy assemblernek, amelyet megkeresve (ld. a -v kapcsoló fent) közvetlenül Assembly-ben is fejleszthetsz.


Ezeket a lehetőségeket böködd körbe (én már a kezdetek kezdetén számos okból átnyergeltem AVR-re, így ennél konkrétabbat nem fogok tudni sajnos mondani), és sanszos, hogy valamelyikkel révbe érsz.

2017. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!