Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretném megoldani, hogy...

Szeretném megoldani, hogy excel táblázatomban az összes olyan sort aminek azonos nevet tartalmaz az első oszlopa írja ki a 3 oszlopban lévő adott sorhoz tartozó nevet?

Figyelt kérdés
Van 3 oszlopom, az első kettő oszlop neveket tartalmaz a 3. számot. Ez a szám folyamatosan változik,(átírom) aminek a hatására az első oszlopban található és a számhoz tartozó sorban lévő név megváltozik. Ezt egy keres függvénnyel oldottam meg egy előre megadott kritérium alapján(három féle lehet). Miután a beírt szám alapján megváltozik az első sor értéke ki kellene gyűjteni azokat 2. oszlopban található neveket, amelyeknek az első sorának nevei azonosak. Odáig jutottam el, hogy tudom hányszor szerepel az állandóan változó név, de a 2. oszlopának neve nem jelenik meg, vagy ha igen akkor csak 1 név pedig többnél is van azonosság, amiket szeretnék kigyűjteni/kiírni. Remélem érthető voltam. Segítséget előre is köszönöm! :)

2017. szept. 14. 00:13
 1/2 A kérdező kommentje:
ha függvénnyel egyesével megnéztem az oszlop sorait és így elértem a célom. gondoltam van vmi praktikusabb is.igaz most vannak üres soraim, ahol nem volt egyezés ott "" volt a válasz.
2017. szept. 14. 13:48
 2/2 anonim válasza:

Bizonyára nem a te hibád, de nem értem a feladatot. Így, nem tudom, hogy segít-e bármit is, amit bemutatok.

Makró használata nélküli megoldás. Arra alkalmas, hogy ha beírok egy A-oszlopbeli cellát (például: A2); akkor felsorolja az összes olyan sor számát, amelyikben a B-oszlopban a megadott A2 cella tartalmával egyező tartalom van.


F1 cellába lehet írni; beírom: A2.

G1 cellában megjelenik A2 cella tartalma, a példában: szék.

H-oszlopban felsorolja 2, 5, 6 számokat, mivel B2, B5 és B6 cellákban szerepel a szék.

I-oszlop egy segéd-adatokat megjelenítő oszlop. Ha zavaró a látványa, akkor az oszlopban a betűszínt a hátérrel egyező fehér színre kell állítani, és akkor nem látszanak a cella-tartalmak.

[link]


A cellákba írt képletek (innen bemásolhatók; lehet, hogy a GYK megtöri a hosszabbakat):

• G1 =HA(INDIREKT(F1)<>"";INDIREKT(F1);"")

• H1 =HA(NINCS(HOL.VAN(INDIREKT(F1);B1:B7;HAMIS));"";HOL.VAN(INDIREKT(F1);B1:B7;HAMIS))

• I1 =HA(H1<>"";"B"&H1+1&":B7";"")

• H2 =HA(I1="";"";HA(NINCS(HOL.VAN(INDIREKT($F$1);INDIREKT(I1);HAMIS)+H1);"";HOL.VAN(INDIREKT($F$1);INDIREKT(I1);HAMIS)+H1))

• I1 cellába kell kattintani, a jobb alsó sarkánál megjelenő + -szal le kell húzni I2-be.

• H2 és I2 cellákat egyben jelölni kell és a jobb alsó saroknál megjelenő +-szal lehúzhatók, akármeddig. Annyi azonosat fog tudni megjeleníteni, ameddig le lesz húzva.

Van több olyan feltétel a képletekben, hogy amennyiben F1-ben van valamilyen cellacím, akkor nem jelennek meg #HIÁNYZIK!, #ÉRTÉK!, #HIV! stb. üzenetek.

Az már nagyon hosszúvá tett egyes képleteket, ha meg akartam oldani, hogy F1 üresen hagyása esetén se legyenek hibaüzenetek. Túl sok feltétel miatt nem fogadta el az excel.


Ha alkalmatlan, sajnálom.

2017. szept. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!