Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom megoldani,...

Hogyan tudom megoldani, amikor egy cellát megvizsgál a szöveg. E függvény akkor hamis eredményt adjon akkor is, ha nincs ugyan benne semmi, de egy másik függvény dolgozik benne?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy megvizsgálok egy cellát, amibe egyébként lenne eredmény, ha a függvény ami benne dolgozik sikerrel járt. Az eredményt kellene tovább hasznosítanom, de nem működik jól a szöveg.e mert a láthatatlan függvényt is igaznak veszi, tehát van benne szöveg, pedig látható nincs. Biztos van vmi tök egyszerű megoldás, de nem vagyok excel profi..

2017. szept. 14. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
wtf
2017. szept. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megnézheted a hosszát a HOSSZ függvénnyel. Ha angyobb mint 0, akkor van valami érték benne. Vagy rögtön ellenőrizheted, hogy egyenlő-e az üres sztringgel (A1=""). Az ÉS függvénnyel össze tudod kapcsolni ezt és a SZÖVEG.E függvények eredményét.
2017. szept. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megnéztem a cella függvénnyel és I eredményt kaptam, holott nincs benne semmi, csak a függvény ugye ami ha lefut berak egy nevet. Amúgy tettem az üres cellába egy karaktert(ha a képlet eredménye nem adna vissza nevet). Így egy ha függvénnyel megoldódott a problémám. Koszonom a gyors válaszod!
2017. szept. 14. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!