Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megoldható e két 120 GB-s...

Kkovax38 kérdése:

Megoldható e két 120 GB-s SSD-vel?

Figyelt kérdés

Sokat tudok a számítógépekről, aránylag jól is működik a gépem, de jött egy gondolatom és kiszeretném próbálni


ha lehet aznélkül hogy a többi programom ne károsodjanak.


Windows 7/64 van a Kingston 120GB SSD -vel rendelkező gépemem. Annyit hallottam már a Windows 10 -ről


hogy szeretném kipróbálni. Van egy másik üres hasonló SSD -m és arra szeretném felinstalálni a Windows 10 -


et. Elképzelésem az, hogy kiveszem a gépből a Windows 7/64 -es SSD -t és berakom a helyére az üreset és arra


instalálom fel a Windows 10 -et.


Kérdésem az, hogy a Windows 10 instalálása után ha visszarakom a Windows 7/64 -et, működni fognak a


programok hasonlóan mint a Windows 10 -instalálása előtt, vagy egyáltalán felismeri e a gép újra a Windows 7/64


.et? Használhatom e párhuzamosan a két SSD -t?



2017. szept. 19. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem venném ki, hanem mellé raknám a második SSD-t, amire feltenném a win10-et-

Amikor kész van akkor létrejön egy rendszerválasztó menű, ahonnan kiválaszthatod, hogy melyik induljon. A 7, vagy a 10.

Ha nem tetszik a 10, a win 7 alól formázod a 10 lemezét, és volt, nincs.

2017. szept. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát én inkább csinálnék egy Windows Image Backup-ot a Windows 7-ről a másik SSD-re, aztán formáznám és felraknám rá a Windows 10-et. Ha nem tetszik a Win10, a backupból még mindig vissza lehet állítani a Windows 7-et (de szerintem tetszeni fog, mert a pár szokatlan változás ellenére jóval pörgősebb, mint a Windows 7). A programjaidat újra kell telepíteni, max a játékokat tudod futtatni újratelepítés nélkül ...de azokat meg akkor másold át az üres SSD-re, mielőtt formázod a Win7-est. Előtte azért csinálj egy backup-ot a c:\Users\saját usered mappáról az üres SSD-re, hogy vissza tudd állítani a mentett játékállásokat és ne vesszenek el a képeid, dokumentumaid stb.

Ha mindenáron a Windows 7 mellé akarod telepíteni a Win10-et, akkor is hagyd bent a Windows 7-es SSD-t, mert úgy tud csinálni a Windows 10 egy rendszerbetöltő menűt. Ha a Windows 10 telepítés idejére kiszeded a Windows 10-et, akkor neked kell majd konfigurálgatnod a bootmenűt, abba meg úgyis bele fog törni a bicskád.

2017. szept. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel akár a win7/64 SSD-jét is feloszthatom két felé? Jelenleg a win7 a 117 GB-ből mindössze csak 38 GB-t foglal el. Ha felosztom: Win7= 50 GB, a Win10= 67 Gb. Ebben az esetben is fog működni a rendszerválasztó? Minden választ előre köszönök.
2017. szept. 24. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!