Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szakgimnázium vagy Gimnázium--...

Szakgimnázium vagy Gimnázium-->egyetem? (Programozás)

Figyelt kérdés

Ha programozó akarok lenni és nem rendszergazda, hanem

vagy weblapfejlesztés vagy vagy Windows alkalmazások fejlesztése (ezt még nem döntöttem el), és evvel szakgimnáziumba vagy gimnáziumba és onnan egyetemre mennyek (mert jövöre ballagok ált iskből)


2017. szept. 22. 21:25
 1/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

7.-es vagy?

Én 10.-es, amikor annyi idős voltam mint te én is ezen gondolkoztam. És végül a szakgimnázium mellett döntöttem. A bármiféle középiskolai oktatása nagyon rossz. Ezért ha legalább egy OKJ-t szeretnél a kezedbe megéri a Szakgimnázium (ez ugye majd plusz pont az egyetemhez). Ha emelt szinten szeretnél érettségizni, mondjuk Matekból, akkor a sima gimnázium (ez is plusz pont az egyetemen). Igazából csak te döntöd el, hogy az egyetemen mire fordítassz több időt, ha szakgimnáziumba mész akkor majd az egyetemen lehet pótolnod kell a matekot, ha gimnáziumba az egyetemen többet kell majd foglalkoznod a szakmai tárgyakkal. Ennyi az egész. A webfejlesztés baromi egyszerű akár már most elkezdheted, ha rám írsz privátban elküldöm az egész anyagot. Ha windows form aplikációkat szeretnél használni ahhoz is tudok segítséget nyújtani, egyik se nagy kunszt, én szeretnék az informatikával alapjaiban véve foglalkozni egyetemen. Pl Assembly-ben kódolni meg ilyenek.

2017. szept. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ha szakgimnáziumba mész akkor az nem igaz hogy nagyon kicsi annak az esélye, hogy egyetemre bekerülj?
2017. szept. 22. 21:48
 3/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Nem ezzel csak riogatnak.
2017. szept. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerinted javascriptben gondolkozzak? (2évet jártam logiscoolba ahol egy kicsit ízelítőt adtak a javascriptből)
2017. szept. 22. 21:58
 5/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Azt ugye vágod, hogy nem kell benne "gondolkozni" mert ha elmész bárhova programozónak tanulni, ott lesznek tantárgyaid ahol Java-t és esetleg C#-ot CSS-t tanulsz? A programnyelvek annyira hasonlók, hogy ha ismersz 2-t képes vagy minimális utánajárással az összeset megtanulni.
2017. szept. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, oké amúgy bocs csak ezen a téren egy kicsit kezdő vagyok
2017. szept. 22. 22:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Én szakgimnáziumba/szakközépbe jártam és jelenleg egyetemre. Lett volna lehetőségem emelt matekot tanulni, matek faktot felvenni, stb, de középszintű matek érettségit raktam (utólag bánva). Nekem 93% lett és így is egyetemen elég komoly gondok tudnak akadni matekkal kapcsolatban még annak is, akik emelt szintűt raktak. Akik pedig csak simán tanulták az "informatikát", mint ms office és kb ebben ki is merül tudások(otthon sem)... nem irigylem őket. Persze kellő önszorgalommal be lehet pótolni mindent, de nehezebb jóval. Valamennyi alap legyen, sokat tud segíteni.

Nem tudom, hogy ki mondta azt, hogy kicsi az esélye bekerülni szakgimnáziumból egyetemre, de az osztályomból alig van néhány ember aki nem ment volna tovább egyetemre. Azt azért hozzá kell tenni, hogy nem mindegy, hogy milyen középiskolába mész. Nem divatsuli kell, hanem aminek valóban van hírneve, ahol jó az oktatás. Egy jó szakgimnázium, jó tanárokkal simán megállja a helyét gimnáziumok mellett + szakirányú is egyben.

De bármelyiket is választod, akkor mindenképp a matekra feküdj rá, de arra nagyon. Próbálj minél szilárdabb alapokat és mélyebb tudást szerezni (ezzel nem csak jó érettségit rakhatsz, jó jegyeket kaphatsz, de lényegesen megkönnyítheted az egyetemen az életed). Otthon pedig elkezdheted nézegetni későbbiekben a programozást (sok esetben többet ér mint tanárnál), nekem pl C++ -t tanítottak egyből egyetemen, de mire végzel 4-5 év... sok minden változhat, de a matek az fix.

Nem ijesztgetésképp szántam, lényegében minden karon van valami nehézség. Itt a matek, ami főképp szóró tantárgy.

2017. szept. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van néhány iskola az országban, ahol nagyon magas szintű matematika-, és informatikaoktatás van (pl. a Fazekas). Ha te nem ezeknek az elit iskoláknak az egyikéba mész, akkor gyakorlatilag mindegy is, hova mész továbbtanulás szempontjából. Akárhova mész, be fogsz jutni az egyetemre, és el is tudod majd végezni. Viszont ha kiemelkedően jó suliban tanulsz, akkor könnyebb dolgod lesz az egyetemi amtekkal majd. Ironikus, de a legjobb középiskolákba nehezebb bejutni, mint a legjobb egyetemekre.
2017. szept. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!