Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy programozó mennyit dolgozi...

Egy programozó mennyit dolgozik? Mennyi igaz ezekből a programozókról mondott dolgokról?

Figyelt kérdés

Ilyen cégeknél mint EPAM, Evosoft, T systems, Sonrisa stb IT cégeknél.

Mennyit dolgoznak? Napi 8 óra, heti 40 óra?

Ha napi 8 órát, abból mennyi a munka mennyi a "szünet"?


Sok helyen mondják, h sok cégnél szabad időbeosztás van, csak el kell végezni a munkát. De ez a munka se úgy van meghatározva, h esetleg napi 3-4 óra alatt elvégzi az alkalmazott és akkor annyi.


Átlag junior programozók, mennyit dolgoznak?


Tudom, h ezt nehéz meghatározni. Enyéni tapasztalatok is jöhetnek.


Az is érdekelne, h ezek a fizuk amiket mondanak, h junior 250-300eFt nettó meg több. Ezekért kb. mennyit dolgoznak órában? Heti 40 vagy heti 60 óra vagy több?

mennyi az amennyiben a programozó alkalmazottak hivatalosan be vannak jelentve, mármint hány óra? Mondjuk 8 órában vannak bejelentve, de abból mennyit dolgoznak valójában?


Az ilyen matek zseni, szuper programozó storyk nem érdekelnek.



2017. szept. 25. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, ez változó, én jópár évvel ezelőtt többek között azért léptem ki, mert már kb. napi 1 órát dolgoztam, azt se valami intellektuális stílusban. Mondjuk elég alacsony fizuért (bár a kimutatások szerint már akkor is jól kerestek a programozók. ahhoz képest ismertem embereket rosszabb fizuval is). De bent kellett lennem 8 órát. Ha volt egy sürgős meló, akkor persze több volt a munka és nagyobb a teher, de szerintem nem voltam rossz, a csapat se, mindig megoldottuk :) Néha hétvégén is szóltak, van az a fajta meló, de az nem volt jellemző.


Csak olyan volt nálam, hogy el kellett végezni a munkát és kész. Néha nem volt megrendelés a cégnél. Néha irreális határidők voltak, de megoldottuk. Néha designer feladatokat is kaptam. Azt nem hinném, hogy sok cég csinálja, hogy 40 óra fölött dolgoztat, persze az lehet, hogy nem készül el valaki 40 órában... De én csak kis cégeknél voltam, azt se mostanság, bizonyára elég érdekes dolgok vannak. S az se ugyanaz, ha nem te vagy az egyetlen programozó.

2017. szept. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez mennyire általános:

"Sokszor a munka kemény és stresszes. Jó, tudom, hogy máshol is kemény és stresszes a munka. Orvosnak, péknek vagy teherautó sofőrnek lenni is nehéz. De összehasonlítva más szakmákkal, informatikusnak lenni az nem csak azt jelenti, hogy napi 8 órában dolgozunk. Sőt, inkább az az általános, hogy kötetlen a munkaidő, aminek az a jelentése, hogy 8 órát fizetünk de dolgozz 10-et. Ha elromlik a szoftver éjszaka, akkor csináld meg reggelre – ez nem extra hanem alap elvárás. Ha jön a határidő, akkor „természetes” a hétvégi munka"

2017. szept. 25. 23:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok Agile metodológia miatt nem feltétlenűl sokat... Van ahol egy álló meetingel indítják a napot, majd egyből elmennek ebédszünetre. Miután visszatérnek megint átbeszének pár dolgot, majd 4-5 óra programozás, de aközben is sokaknak megy a facebook és email nézegetés stb...


Meg persze vannak olyan munkahelyek ahol ténylegesen kell 5-6 órát folyamatos programozással tölteni, hogy időben befejezd a dolgaidat... de kb 8 órás műszakokban szoktak általában....


Szóval van a kicsit lusta programozó, aki napi 5-6 órát dolgozik igazán papíron, de annak csak a fele igaz, mert minden mást csinál és van a hardcore programozó aki végig kódolja azt az időt ami a cég épületén belül tölt, még az ebédszünetét is rá áldozza ... majd miután haza ér saját projecteken kezd el dolgozni. Magyarul annyik dolgozik amennyit csak tud.


A 2 között rengeteg változat van.

2017. szept. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fejlesztőket a legtöbb helyen eléggé kizsákmányolják, tehát jellemző a fizetetlen túlóra, a hétvégi munka is, akár. Helye válogatja, de akad olyan is, hogy tisztességesen kisz..nia nem tudja magát a dolgozó, mert állandóan pörgetik. Másutt meg megy az ejtőzés, akár napokon át, ha nincs meló, főleg kisebb cégeknél.
2017. szept. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nemzetközi nagy cégnél dolgozom. Nem szakadok bele. Változó a munka, van olyan nap is, amikor csak 1-2 óra, olyankor szoktam tanulni. És van olyan is hogy szombat délután le kell ülni még csinálni mert hétfőre kell valami. Ami viszont teljesen rugalmas az a munkavégzés helye, heti egyszer kell bemenni egy megbeszélésre, a többi szabadon választott, lehet akár a Karib tenger partján is. Nálunk mindenki be van jelentve a teljes fizetésére és 400 nettó alatt nem keres senki, max a gyakornokok. De mondom, ez nagy multi. Egy kis Kft nyilván nem fizet ennyit és valószínűleg sokkal többet kell dolgozni.
2017. szept. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5# Melyik cégnél dolgozol?
2017. szept. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyban ceg es project fuggo. Nekem az oraimat szamoljak, ergo ha egy nap tovabb maradok maskor korabban lelephetek, vagy ha osszejon 8 ora kivehetem szabiba.
2017. szept. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!