Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Cpp-t tanuljam meg vagy a Qt...

Cpp-t tanuljam meg vagy a Qt használatát először?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra irányulna ,hogy egy játékot szeretnék létrehozni és hogy eĺőbb magát a nyelvet, c++t tanuljam meg töviről hegyire vagy a Qt cpp részét például Login Rendszer felépítéset és így részletekbe a játék végéig

Azért kérdem mert tanulom jelenleg a c++t de olyan kódsorokat még a büdös életben nem láttam ami a Qtben van



2017. okt. 1. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért mert a Qt-hoz először meg kellene tanulnod a cpp-t rendesen. A leírtak alapjám ettől még messze vagy, azért nem érted a Qt-s kódokat, úgyhogy hajrá!. Ha még nem lenne világos: a cpp a nyelv, a qt egy függvénykönyvtár, ami cpp nyelven tudsz használni.
2017. okt. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Mesélj még hogy fogsz QT-ben programozni C++ tudás nélkül.
2017. okt. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Qt-t lehet más programnyelveken is használni, de mindenképpen kell hozzá valamilyen programnyelv.
2017. okt. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jol van.Első és harmadik köszönöm szépen.Elsőnek a tanácsot és a felvilágosítást még jobban...Ezért van az oldal ha valamit nem tudok megkérdezem..lehet, hogy az összes programozo röhög rajta mert orbitális hulyég de számomra megvilágosodás :)


Még egyszer köszi szépen.Megy a zöld pacsi.

2017. okt. 1. 18:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Hello!

Én is teljesen értettem a sololearn c++ kurzusát, rágoogliztam a c++ GUI-ra és kb. mindenki a Qtt javasolta, le is tölöttem aztán voidrealms tutorialjából az 50-ik rész után már semmit se értettem (előtte javascriptet tanultam), elkezdtem olvasni a c++ kitalálójának a "c++ the programming language 4th edition" könyvét de nem igazán értettem (nagyon nehéz angolja van és nem is igazán írta le,hogy mire lenne jó pl. a vektor amiről az első 100 oldal szól) most a c++ primer-t olvasom ez se rövidebb könyv, de érthetően bemutatja a nyelvet és egy kis google segítségével mindent értek.

Belenéztem a Qt strandkönyv magyar nyelvű ingyenes könyvbe is, az a lényege, hogy egy egyszerű todo listán keresztül bemutatja a Qt-t, a végére a feladatokat típus szerint rendezi és adatbázis segítségével neten keresztül synceli, szóval jónak igérkezik, de oda is kell a c++.

2017. okt. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!