Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Phyton fájlt (. py) hogyan...

Phyton fájlt (. py) hogyan lehet futtatni? Lehet belőle valahogy . Exe fájlt csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Kerestem egy bizonyos feladatnak megoldást, bármilyen programnyelven, amit meg lehet nyitni, és értelmezni tudom.

Találtam megoltást interneten, de vagy nem volt nyílt forráskódú, mert nemem a forráskódját kellene értelmezni, vagy olyan sok fájlból állt, hogy azt nem látom át, nekem olyan kellene, hogy egy fájl, egyben a kód, és csak azon szépen sorban végig lehet menni, hogy hogyan működik.


Végül youtube-on találtam egy olyat, amit phytonban, csináltak és nem tucat fájlból áll, hanem csak 2-ből.

Áll egy grafikai valamiből, mivel van grafikus felülete, és magából a programból.


Azonban, kellene valami amivel meg tudom nyitni.

Van Visual Studio 2015-öm, és leginkább azzal akarnám futtatni (ebben tanultam c#-ban programozni). feltelepítettem a phyton kiegészítőt ahogy írták, társítottam a fájlokat, egy új project-hez, pont ahogy azt google-ben olvastam és tanácsolták.

Szerettem volna debugolni, de csak hiba...

Hogy ha sikerült volna futtatni akkor próbáltam volna belőle a visual studio segítségével .exe-t csinálni, hogy könnyen futtatható legyen, de szerintem az se lenne olyan könnyű feladat.



Elvileg konzolban lehetne futtatni, a youtube leírás alapján, de nekem az se jött össze, pedig utána néztem neten.


https://www.youtube.com/watch?v=3s69jU4kR8U

Itt érhető el a program:

[link]


Hozzáteszem, hogy phyton-ban nem tudok programozni, nekem elég lenne, ha csak a gondolatmenetét tudom követni, az alapvető dolgokat meg tudom nézni hozzá interneten, hogy mit hogyan definiál és ilyesmi.


Megnézné nekem valaki, hogy tudja-e futtatni,és ha igen, leírná nekem, hogy pontosan mit, hogyan csinált?

Esetleg ha van ötletetek, hogyan lehet .exe vagy valami 2 kattintással futtatható fájlt csinálni belőle?



Segítségeteket előre is Köszönöm.



2017. okt. 7. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
py2exe ? :D És nem is kell hozzá semmi.
2017. okt. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A pythonhoz elsődlegesen a Python futtatókörnyezet kell, amihez van külön fejlesztőkörnyezet (az IDLE) is (a Visual Studio a Microsoft terméke a saját C#, Visual Basic, Visual C/C++ fordítóival - a Python is beleintegrálható: [link] - de kissé idegen tőle).


A kódot elnézve ez még Python 2-ben készült (teszteltem, igen, ez 2-es verzió: [link] ), szóval neked az kell:

* 32 bites Windowshoz telepítő: [link]

* 64 bites Windowshoz telepítő: [link]

ha feltelepíted tölts le mind a két .py állományt egy könyvtárba, és a gomoku.py-t nyisd meg az IDLE-vel.

2017. okt. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Python a nyelv neve, nem phyton.

A jó kód részekre van bontva, nem 1-2 fájlba behányva az egész, még ránézni is rossz, megöregedek, mire letekerek az aljáig.

Ahhoz, hogy értelmezd, nem kell lefuttatni, elég megnyitni mondjuk notepad++-ban a kódot.

Nálam elindul, ha konzolból futtatom (python gomoku.py paranccsal), de amikor rakni akarok, eltűnik az ablak. Lehet azért, mert nálam a python3 van feltéve. Annyit módosítottam rajta, hogy futattható legyen a python3-mal is, hogy a printnél zárójelbe tettem a dolgokat, de lehet ez így nem volt neki elég, nem értek hozzá.

2017. okt. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Amit leírtál, abból semmire nem lehet következtetni... Kezdjük az elején: feltelepítetted egyátalán magát a Pythont???

Ha, ahogy írod a gondolatmenetét akarod megérteni, ahhoz minek az exe? Azzal pont nem mész semmire... Pythont egyébként nem szokás exebe fordítani, nincs is rá igazán jó megoldás, ha a forrást akarod megosztani, akkor a lefordított .pyc file kell neked.

2017. okt. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,


Valóban, azt sem tudtam, hogy szükséges feltelepíteni egy futtatókörnyezetet... nagyon értettem hozzá...

Utána sikerült futtatni egy kis bénázás után.


Aztán utánanéztem ennek a py2exe nék és ezzel a videóval sikerült azt is használni, illetve azt is megoldotta, hogy miért nem tudtam parancssorból python-t, még a futtatókörnyezet telepítése után se.

https://www.youtube.com/watch?v=VKQ1Ph81Gps



Az értelmezéshez, azért látni is szerettem volna, hogy fut.

Illetve nekem elsősorban a mesterséges intelligencia működését kellene megvizsgálni, hogy hogyan dönti el mire érdemes lépnie, mi alapján rendel fontossági sorrendet az egyes mezőkhöz.


Azért volt fontos számomra, hogy egyben legyen a kód és ne sok fájlra bontva, mert akkor nem látom át egyben, hogy mikor vált egyik fájlból a másikba, és ettől talán szétesik, és nem tudom követni.

Másodsorban, az ilyen .exe konverterekkel (python 2-nél legalábbis így értelmeztem), csak 1 fájlt lehet társítani, vagy legalábbis ennyi idő alatt csak ennyi esett le...


De most sikerült .exe-t ( és a hozzá tartozó fájlcsomagokat) legenerálni, és működik a kód. Már csak meg kell fejtenem, hogy mi is történik a programon belül. :)

2017. okt. 8. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!