Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mikor érdemes methodot használ...

Mikor érdemes methodot használni javában?

Figyelt kérdés

(Bocsi, az angolos kifejezésekért, a magyar megfelelőket nem tudom, mert angolul tanulom)


A javában mikor érdemes methodot használni? Egy TicTacToe játékot írok gyakorlásképpen és az egyedüli egy kód blockot használok újra a többi, meg while loopban van és többször amúgy sem kell leírnom. És gondolom akkor érdemes methodot használni, ha ugyan at a kód blockot újra akarom használni máshol és akkor csak elő tudom hívni....


de a feladatnak egy methodokat tanító tananyag végén van ... szóval gondolom használnom kell. Egyszer használtam is, de olyan kódra is használjam amit csak 1x használok?


Gyakorlásnak tökéletes lenne gondolom ... de ezt a feladatok majd lefogják osztályozni és jó jegyet akarok.



2017. okt. 9. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem csak az kód újrahasznosítás a lényeg.

A különböző részek elszeparálása, a bonyolultság csökkentése, az implementáció elrejtése, ésatöbbi.

2017. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Metódus a neve, de hívhatod függvénynek is. Minden metódus csináljon egy dolgot. Az összetartozó dolgok pedig egy osztályban legyenek. Pl. legyen egy Board osztály, ami tartalmaz egy n*n-es táblát, amiben az állás van, aztán legyen mondjuk egy step(Player player, int xCoordinate, int yCoordinate) metódusa, ami megkapja paraméterként, hogy ki rakott és hova, meg egy getBoard(), ami visszaadja a táblát, meg egy checkForWinner(), ami megnézi, hogy nyert-e valaki, stb...
2017. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!