Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet c++ -ban egy...

Hogyan lehet c++ -ban egy külsőleg előhívott osztály változóját egy függvénybe meghívni?

Figyelt kérdés

Még kezdő vagyok c++-ban ezért erre az egyszerű dologra nem jöttem még rá.

Az érthetőség miatt leírok egy példát. Szóval van egy "fuggveny" -em és egy Boot-om, amit egy külső headerből töltöttem be. Hogyan tudnám a fuggveny-be behívni a már előhívott Boot-ot?


void fuggveny();


int main() {

boot Boot(1);

fuggveny();

}


void fuggveny() {

cout << Boot.elohivva << endl;

}



2017. okt. 11. 10:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy te nem vagy képes felfogni, hogy mit mond a maga kissé nyers módján a válaszoló. Arra akar kilyukadni, hogy te röktön D-nél próbálod kezdeni az ábécét, úgy hogy fogalmad sincs mi az A,B,C. És mint te is leírtad, mindez azért van, mert csak úgy hókmókolsz bele a nagyvilágba, ahelyett, hogy valami strukturáltabb tanulási módot keresnél (könyv, tutorial, akár YT videó). Talán nem esik le, de épp neked próbál segíteni azzal, hogy rámutat, az égvilágon sehova nem fogsz jutni, ha nem viszel rendszert a tanulásodba.
2017. okt. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!