Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban hogyan kell megoldani...

C#-ban hogyan kell megoldani ezt a problémát?

Figyelt kérdés

A feladatom az lenne, hogy készítsek egy alapműveleteket(összeadás, kivonás stb) gyakorló programot, ami random számokkal dolgozik. A lényeg, hogy a generált számokat kiírja a program ilyen formában pl: (32+11= ). Ez után a felhasználó beírja a választ, és kiírja hogy helyes-e a megoldása. (minden műveletből 10 darabot)

Amiket most írok lehet butaság, de úgy gondolom hogy először a random osztályt kell előhívni, majd a random számokat tömbökbe helyezni, ami for ciklusba rakok. Hogyan kell az összeadást elvégeztetni a random számokkal?



2017. okt. 11. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell tömb, for ciklus se különösen.

Az összeadást nem a számokkal kell elvégeztetni, hanem a számokat kell összeadni például a + operatárorral.

2017. okt. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam for ciklusra, mert 10 összeadást kell elvégezni random számokkal.

A tömbökre pedig azért gondoltam hogy szükség lenne hogy a random szám generálás után el legyen tárolva hogy utána el lehessen végezni az összeadást.

Akkor csak túl bonyolítottam, még kezdő vagyok.

Köszönöm

2017. okt. 11. 22:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja bocs, elkerülte a figyelmem a 10 db, akkor a for ciklus jó.

Tömböt továbbra sem teljesen értem mire szeretnéd használni.

Két számot kell generálni mindig, arra fölösleges a tömb.

2017. okt. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tömb azért nem kell, mert egyszerre mindig csak két számmal kell dolgoznod, amelyik kettőt épp megoldatod a felhasználóval. Kigenerálsz két számot, mondjuk A és B változókba, megoldod, kigenerálsz két másik számot A és B változóba, megoldod, és így tovább. Tömb csak akkor kéne, ha utólagosan akarnál bármit kezdeni még a számokkal.
2017. okt. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tömbbel gondolod a megoldást akkor nyomasd tömbbel, a programozásban nincs jó vagy rossz megoldás amíg az az eredmény aminek lennie kell, max lehet optimálisabb kód és kevésbé...
2017. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!