Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi kell az android fejlesztéshez?

Mi kell az android fejlesztéshez?

Figyelt kérdés

Tudom sok IDEben sok nyelvvel lehet fejleszteni androidra és talán a legmenőbb most a Kotlin, de én javát kezdtem eltanulni és gondolkoztam, hogy kipróbálom majd valamikor az adroid studioval a fejlesztést.


Mit kell android XML és Java tudáson kívűl, hogy valaki egyátalán bele tudjon fogni?


A játékokat is javával fejlesztik? vagy azokat hogyan csinálják? XML és java elég kisebb animálásokhoz, mint a pl.: egy töltő oldal?



2017. okt. 14. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
2017. okt. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 GeorgeL ***** válasza:
90%

Az Android Studio tökéletes IDE Android fejlesztésre. Az Eclips szintén nagyon népszerű.

Kezdetnek elég lesz a Java és az XML ismerete.

Arra azonban figyelj, hogy olyan CPU-s gépre lesz szükságed amelyik támogatja a Virtualization-t feltéve ha emulatort akarsz futtatni a fejlesztői gépeden. Másik megoldás lehet ha egy Androidos telefonon futatod és teszteled a kódod. Megjegyzem az előbbi sokkal gyorsabb és kényelmesebb.

2017. okt. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De az igazán profik is csak XML-t és javát használnak pl.: egy webshopt mobil alkalmzáshoz vagy játék készítéshez?
2017. okt. 14. 19:37
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
#3 az igazán profik mindig a célbak legmegfelelőbb eszközt használják.
2017. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 GeorgeL ***** válasza:

Ha most akarod kezdeni Android platformra a fejlesztést javaslom ne játék készítésével kezd. Előbb az alapokat sajátítsd el. Ha mindenképpen játékot szeretnél készíteni akkor valami egyszerűbbel kezd. A 3D grafikákhoz, VR játékokhoz már messze nem elég a Java és XML!

Webshopot nem érdemes platrofrm specifikusan fejleszteni. Inkább responsive web alapú megoldásban gondolkozz.

2017. okt. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 SimkoL ***** válasza:
46%

'#3 az igazán profik mindig a célbak legmegfelelőbb eszközt használják.'

Nem értem miért kellett lepontozni. A célhoz kell eszközt választani a hatékonyság érdekében.

2017. okt. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De nem azt mondtam, hogy játékot akarok fejleszteni. Csak kíváncsiságból kérdeztem meg, hogy mire elég az xml és a java és mi mást használnak komolyabb projectekre ...
2017. okt. 15. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!