Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Javascriptben csak a csillag...

Javascriptben csak a csillag karakter kicserélése?

Figyelt kérdés

Ki szeretném cserélni egy adott szövegben az összes(!) csillag karaktert x-re, azonban az oldal, ahol alkalmaznám hibát ír, mégpedig, hogy a */ nem helyes formátum. Egy RSS Notification-nél szeretném használni, aminek a címéből mindenképpen ki kellene vonnom a * karaktert. (pl. 1920*1080 helyett 1920x1080 kellene.)


var m = Feed.newFeedItem.EntryTitle;

var j = m.replace(/*/g, "x");



2017. okt. 15. 16:00
 1/3 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam, hogy így is, viszont ebben az esetben minden egyes karakter elé egy x került:


var m = Feed.newFeedItem.EntryTitle;

var j = m.replace(/x*/g, "x");

2017. okt. 15. 16:03
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

m.replace(/\*/g, 'x')


Magyarázat: Regexp patternt // jelek közé tesszük, utána tesszük a 'g' módosítót, hogy globális keresést végezzen, és a * elég azért teszünk \ jelet, mert a * jelentéssel bír a reguláris kifejezésekben, ezért 'escape-elni' kell, jelölve, hogy itt a csillag karaktert kell értelmezze.

2017. okt. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. okt. 15. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!