C, C# vagy C++?

Figyelt kérdés

Melyikbe lenne érdemes elkezdeni programozni? Van némi tudásom a programozásban, de nem sok. Lehetőleg Raspberry Pi 3 B-n kezdenék el progrsmozni.



Előre is köszi a válaszokat!



2017. nov. 6. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Milyen célból?

Webalkalmazás?

Grafikus felülettel rendelkező program?

Hardverközeli, beágyazott szoftver?

Vagy csak gyakorolnál?


Milyen operációs rendszeren?

Milyen nyelvben van már tapasztalatod?

Más nyelv - Python, Java, Javascript - nem jöhet szóba?

2017. nov. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak gyakorolnék
2017. nov. 6. 23:00
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Akkor is egy olyan nyelv kell amivel tudod, hogy mit fogsz majd kezdeni :D Amúgy a C és C++ elfogja venni a kedvedet ... Én a Javát szeretem, de az csak személyes preferencia.


Olyat választ amivel majd tudsz "gyakorolni" (ahogy mondtad). C++al mit fogsz csinálni? Nem, azért ... lehet vele pár menő dolgot csinálni, de kezdőnek mondjuk egy olyan nyelv kéne ahol nem kell a memóriával szórakogatni :)


Mondjuk egy olyan nyelv amivel már a kezdetektől építeni tudsz dolgokat.

Pl.:

-Java - android

-Javascript - weboldal

-swift - ios


Meg olyan, ami nem veszi el a kedvedet. Ha túl nagy fába vágod a fejszédet megfogsz tántorodni 1-2 hónap után, ha nem hamarabb

2017. nov. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Javával kezdtem, aztán c#, majd most c++.

A Java tetszett, a c# nagyon tetszett, a c++-tól meg konkrétan felfordul a belem. Ha ezzel a kőkorszaki csotrogánnyal kellene fejlesztenem, inkább abbahagynám.

2017. nov. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Raspberry Pi-hez én a Pythont javasolnám.
2017. nov. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 SimkoL ***** válasza:
'A Java tetszett, a c# nagyon tetszett, a c++-tól meg konkrétan felfordul a belem. Ha ezzel a kőkorszaki csotrogánnyal kellene fejlesztenem, inkább abbahagynám.' Akkor talán még nem láttad a C++ Builder-t.
2017. nov. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
En a C++t javaslom. Kicsit nehezebb lesz, de egyik oldalrol megerted kozben mi tortenik a motorhazteto alatt, masik oldalrol az uj verziok mar kb. mindent tudnak, amit egy modern nyelvnek tudnia kell.
2017. nov. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Valaki azt írta hogy a C,C++ el fogja venni a kedved.én is C++-tanulok, és nemhogy elveszi hanem erősíti a kedvem
2017. nov. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. nov. 9. 06:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!