Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem változtat semmit a...

Miért nem változtat semmit a tömbön ez a gyorsrendezés?

Figyelt kérdés

[link]


Egy Zombi osztálybeli objektumokból áll a tömb,aminek van compareTo metódusa


A teljes java fájl is felrakom,látható hogy semmi nem változik az eredeti tömbön,ha futtatjuk(a regimentMembers tömböt ha átírjuk,pl {2,6}-ra akkor simán az eredeti tömb 2. és 6. tagját adja vissza,nem az elsőt és 4 vagy 6-at)

[link]


A feladatkiírás: [link]


Megköszönném,ha valaki elmondaná,mi a gond


2017. nov. 10. 20:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
annyi biztos,hogy egyszer sem hajtja végre a cserét,nem hívja meg a swap-ot egyszer se
2017. nov. 10. 20:15
 2/12 A kérdező kommentje:

swap(zombies, start, j);

quicksort(zombies, start, j - 1);

quicksort(zombies, j + 1, end);


ez is lemaradt a külső while ciklus után

2017. nov. 10. 20:23
 3/12 anonim ***** válasza:
És mit csinál, ha a konstruktor helyett az osztály neve után írod, hogy "implements Comparable"? :-)
2017. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

megvan a compareTo metódus,csak nincs rajta az első képen,a teljes java fájlban van benne [link]

közben találtam még egy két elírást a függvények argumentumaiban de még mindig nem jó :D

2017. nov. 10. 22:02
 5/12 anonim ***** válasza:
De megcsináltad, amit írtam?
2017. nov. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Feleslegesen túlbonyolítod.


Zombie osztállyal implementáld a Comparable osztályt, definiáld felül a compareTo metódusát, hogy az átlagok alapján rendezze őket, és sima Arrays.sort-tal meg fogod kapni a megfelelő sorrendet.

2017. nov. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 sharkxxx ***** válasza:
100%
2017. nov. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

azt hittem az lenne a dolog lényege,hogy mi írjuk meg a rendezési algoritmust(mivel ez volt a gyakorlat anyaga),de ezek szerint tényleg felesleges bonyolítás

kösz mindenkinek

2017. nov. 11. 11:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt egyébként elolvastad, amit már kétszer kérdeztem?
2017. nov. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
igen,de nem a konstruktor után írtam,hogy implements Comparable hanem az osztály neve után,vagy mire gondolsz?
2017. nov. 11. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!