Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy adok inputot háttérben...

Hogy adok inputot háttérben levő, nem aktív ablaknak?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem el tanulgatni a programozást (C-ben), és tanulásnak kitaláltam egy programot. A lényege az, hogy mivel nekem nincs programozható billentyűzetem, aminek egyes gombjaira be tudok valami funkciót állítani, így csinálok egy programot rá. Még csak most kezdtem el, de már beleütköztem két problémába, amit nem tudok megoldani:

- egy gombnyomásra meg tudtam csinálni, de nem tudom, hogy hogy kellene érzékelni többet is. Mert ugye pl. az Alt+TAB kombinációt sem kell egyszerre lenyomni. Náluk egy megadott sorrendben, de nem egyszerre lenyomva megcsinálja a funkciójukat, még ha sokat is vársz a két gomb lenyomása között.

- mivel az első problémába ütköztem, úgy voltam vele, hogy akkor a kombinációkra majd később visszatérek. Megcsinálom egy-egy gombra a funkciókat (ezekre profilokat szeretnék tenni), majd később visszatérek rá. Itt a gondom meg az volt, hogy amikor a konzol volt az aktív ablakom, akkor csinált is valamit, míg ha a háttérben volt, akkor nem.


Valaki tudna ezekben segíteni? Elég lenne egy link is, csak nem tudom, hogy hogyan keressek rá. Hálás lennék.



2017. nov. 12. 11:53
 1/2 SimkoL ***** válasza:

FindWindow [link]

SendMessage [link]

2017. nov. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2017. nov. 13. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!