Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tömb elemének azonosítása...

Tömb elemének azonosítása probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Iskolai feladathoz kellene nekem egy kis segítség, már sajnos mindenhol kerestem a megoldást de nem találtam.

A helyzet az, hogy van egy tömböm, aminek az elemei egy dat.file-ba fel vannak írva. Szeretnék rákeresni a tömb elemére(stringek), mégpedig úgy hogy begépelek egy szót és ha egyezik a tömb egyik elemével akkor listázza annak tulajdonságait. A bökkenő ott van, hogy beírok két betűt és kilép az ablak, de nem ad hibaüzenetet. Nem értem mi lehet a probléma.


Console.WriteLine("\nAdja meg a keresett autó típusát! ");

string kocsi = Console.ReadLine();

for (i = 1; i < t.Length; i++)

{

if (kocsi == t[i].autó)

{

Console.WriteLine("A keresett autó : " + t[i].autó);

Console.WriteLine("Rendszáma : " + t[i].rendszám);

Console.WriteLine("Évjárata : " + t[i].évjárat);

Console.WriteLine("Színe : " + t[i].szín);

}



2017. nov. 20. 00:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Console.ReadLine() van a programod végén? Anélkül bezáródik a konzol
2017. nov. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tegyél a végére egy beolvasást, az nyitva tartja az ablakot amíg entert nem nyomsz.
2017. nov. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem az a baj, amúgy van a végén. Csak hogy max. két betűt enged beírni és egyből bezáródik aztán az ablak, és nem értem miért nem enged többet. Ilyennel még sosem találkoztam :( Hibaüzenetet meg nem is ad
2017. nov. 20. 00:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint ez nem a teljes kód. Kellene a teljes kód.
2017. nov. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A másik, hogy maga a cím is félrevezető. Mi köze van a problémának a tömb eleme azonosításához? Ha egy játékprogramot írsz, és valahol végtele ciklusba futsz, akkor játékfejlesztés probléma lesz a cím?
2017. nov. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:

Engem már az is meglep, hogy a fordító elfogadja a tömbelemek ékezetes mezőneveit (vagy miket). De tényleg milyen dolog az, hogy idelöksz egy működésképtelen töredéket, aztán a húsz ember, aki fel akar nőni a problémádhoz, mind írja csak meg magának a futtatáshoz szükséges részt? Pontosan hogyan épül fel egy tömbelem? És hol van az a bizonyos dat.file, amelyben meg lehet nézni, hogy ott hogyan tárolódnak az adatok, és minden klappol-e velük? Nyilván nem kell közölnöd a 40 oldalas teljes kódot a tengerikígyó adatbázisával, de amit ide kiteszel, legyen már önmagában is működőképes részlet. Úgyis megírtad külön is a teszteléshez, nem?

Még egy apróság: Minek írsz szóközt a bekérés után, ha utána törik a sor? Több előző kérdésből ismerős ez a marhaság, talán azokat is te tetted fől? Nem is lenne említésre méltó, de olyasmit jelez, mintha hajlamos lennél nem egészen megértett dolgokat a programodba írni. Egy okkal több, hogy kerek egészként vizsgálható részleteket közölj.

2017. nov. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:

Nem ismerem a C#-ot, de megpróbáltam összegányolni valami működőképes kódot, bocsássák meg az értők:


[link]


Ha megfigyeled, „a tömbelem azonosítása” gyakorlatilag ugyanúgy megy, mint nálad, de én nem tapasztaltam az általad leírt jelenséget. Még az abszurd ékezetes változónevekkel is csak a teljes név beírása után fagy le...


Ez van a kocsiadat.dat fájlban:


Volga,VO-19-70,1970,fekete

Zsiguli,ZS-19-73,1973,sárga

Wartburg,WB-19-85,1985,zöld

Opel,OPL-016,2016,fehér

Suzuki Swift,SUZ-005,2005,piros

Opel,OPL-017,2017,sötétkék

Trabant,TR-19-80,1980,szürke

Volvo,VOL-015,2015,fekete

Opel,OPL-014,2014,fehér

Zsiguli,ZS-19-74,1974,barna

Zsiguli,ZS-19-71,1974,fehér

Saab,SAB-005,2005,kék

Kia,KIA-017,2017,lila

2017. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!