Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik játékot a legkönnyebb...

Melyik játékot a legkönnyebb leprogramozni?

Figyelt kérdés
Snake, tetris stb. szintű játékokra gondolok.

2017. nov. 22. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezeket mind egyszerű programozni, primitív feladatok, de látványos eredményt adnak.

Egy érvényes és megoldható, különböző nehézségi szintű sodoku feladványokat generáló programot írni már nem ilyen egyszerű, de az meg nem látványos.

2017. nov. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A snake szerintem egy elég egyszerű játék.
2017. nov. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De mégis, ha pl. nagyon kevés időd lenne a megvalósításra akkor melyikhez látnál neki? Vagy más oldalról megközelítve ha be kellene taníts valakit, akinek nem sok köze volt eddig a programozáshoz, akkor melyik játékot választanád?
2017. nov. 22. 23:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Gondoltam egy számot, találd ki; Akasztófa
2017. nov. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem játékot programoznánk. Akkor először ki kellene alakítani egy egyszerűbb gondolkodásmódot. Erre vannak játék szerű megoldások pl Codemonkey, Codingame, Lightbot de ez nem programozás csak logikai játék, megismereteti az alapokat pl ciklusok működése.

Utána lehet elkezdeni a programozás alapjait megtanulni.



Persze ha nem megtanítani kell, és csak bemagolni akkor kb bármit a felsoroltak közül.A gondoltam egy számot a legegyszerűbb. Vizuálisabb játékból én pl pong-al kezdtem.

2017. nov. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"ha be kellene taníts valakit, akinek nem sok köze volt eddig a programozáshoz"


Hát igen, ennek így nincs sok értelme. Akinek az alapoktól kezdi, azt nem "betanítani" kell. Ha így állsz neki, akkor az illetőnek több kárt csinálsz, mint hasznot, és ezt segítő szándékkal mondom.

2017. nov. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Természetesen nem akarok betanítani senkit, pusztán kíváncsi voltam melyik az a játék, amely viszonylag kevés energiaráfordítással látványos eredményt produkál, ezekkel a példákkal csak azt akartam elérni, hogy mondjatok ilyen játékokat :D
2017. nov. 23. 01:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Breakout.


Egyszerű és látványos is.

2017. nov. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt van pár gyakorló játék feladat.

[link]

2017. nov. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4%

Egy kezdőnek a pythont játékfejlesztésre sztem nem kéne ajánlgatni.

Kevés az esély rá, hogy akármit össze tudjon dobni vele.

2017. nov. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!