Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire baj, ha egy genetikus...

Ozmium42 kérdése:

Mennyire baj, ha egy genetikus algoritmusban nem foglalkozunk azzal, hogy ne forduljon elő ugyanaz az egyed többször?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy az optimumhoz közeledve az aktuális legjobb egyed másolatai foglalják el holtversenyben a populáció nagy részét. Működés szempontjából nem baj, mert így is lefut, de úgy sejtem, hogy az segítene a hatékonyságon, ha kikényszeríteném, hogy egy genom csak egyszer forduljon elő.
2017. nov. 23. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Evolúciós algoritmusban nem tudom miért probléma az, hogy a legjobb egyed példányai adják a populáció jelentős hányadát?
2017. nov. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csökkenti a változatosságot. Mindegy lenne, hogy 200 különböző egyed verseng és reprodukálódik, vagy 150 azonos, és 50 egyedi?
2017. nov. 23. 23:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezért van a mutáció is a dologban, hogy ki tudja billenteni ezt az állapotot.
2017. nov. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem neked a tabu keresésre (is) szükséged lenne, ha több optimumot akarsz találni.
2017. nov. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!