Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szorzat deriváltja shell...

Szorzat deriváltja shell scriptben?

Figyelt kérdés
Elakadtam shell script írás közben. Az a feladatom, hogy egy adott kifejezésnek (például: $>0.5*cos((x^3-4x-6)/4)*(3x-4) ) a program meg tudja határozni a deriváltját, de egyelőre nem sokra jutottam vele, mikor szorzat deriváltját szerettem volna kiíratni. Ehhez kérnék segítséget!

2017. nov. 24. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Elég bonyolult ilyet készíteni. Az alapfüggvények deriváltját kell tudni és a szabályokat, ezeket külön függvényekkel valósítanám meg. Ráadásul a shell szkript nem arra való, hogy bonyolult számításokat végezzen.
2017. nov. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Először is egy kifejezés-fát építenék a beírt kifejezésből. Majd a fa elemeit bejárva deriválnám le a fa csúcsaiban lévő kifejezéseket.
2017. nov. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Ha nekem ezt a feladatot mindenképpen shell alkalmazásával kellele megoldanom, akkor valószínűleg azt csinálnám, hogy keresnék egy online kifejezés deriváló oldalt, ahova wget vagy curl segítségével feltölteném a deriválandó kifejezést, majd a derivált függvénnyel visszatérnék. Persze ahhoz, hogy ez a módszer működjön szükség lesz internet hozzáférésre.
2017. nov. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! És olyat konkrétan milyen kóddal tudnék, hogy egy beírt értéket írjon át egy megadott értékre a script? (pl ha beírom, hogy x^3-on, azt átírja 3x^2-re - tehát lederiválja)
2017. nov. 24. 21:03
 5/5 A kérdező kommentje:
Az elméleti részével már tisztában vagyok, kaphatnék most már konkrét választ is egy példán keresztül, hogy hogy tudnám megvalósítani a programban?
2017. nov. 27. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!