Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C nyelv SDL KRESZ-teszt?

C nyelv SDL KRESZ-teszt?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni. Kaptam egy házi feladatot,miszerint egy KRESZ -tesztet kell csinálnom C nyelven belül SDL használatával,de sehogy sem tudom megcsinálni. Egy kis segítséget ha tudna valaki nyújtani megköszönném.

2017. nov. 27. 20:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
oké kezdd el majd ha elakadtál tedd fel újra a kérést. :)
2017. nov. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2017. nov. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%

Egy kis segítség:


#include<stdio.h>

2017. nov. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Még egy kis segítség:


#include <sdl_gfx.h>

2017. nov. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ha elakadtál, írj rám! Nem gondoltam, hogy ide kiteszed a kérdést XD

Tudod ki vagyok (küldtem neked a régi házim).

Addig is szedd össze magad :P

2017. nov. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Meg lehet oldani adatbázissal is, de amíg csak néhány kérdés van, addig tárold a kérdés-válaszokat mapben vagy tömbben.


A fő ciklusban pedig véletlenszerűen fölteszel egy kérdést, fogadod a választ, számolod a pontszámot. A végén kiírod az eredményt, ehhez a felhasználónak meg kell szakítania a ciklust egy végjellel.

2017. nov. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 sharkxxx ***** válasza:

Itt van egy consol-os megoldás:

[link]

2017. nov. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 tabaki ***** válasza:

#6:

Az SDL használatának szerintem is a véletlenszerű kérdésválasztás a legfogósabb problémája, kétségtelen, hogy Kérdező csakis ebben vallhatott kudarcot. A szintén grafikus megvalósításért kiáltó további ötletzuhataggal egyszer s mindenkorra kirántottad a nehézségek méregfogát.

2017. nov. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 tabaki ***** válasza:
76%

+

Arany János nevű felhasználó kérdése:

Toldi történetének első részét kellene megírnom, szigorúan nyolcsoros, páros rímelésű formában, lehetőleg alexandrinusokkal cifrázva, de sehogy sem sikerül. Egy kis segítséget...


sharkxxx nevű felhasználó válasza:

Itt egy konzolos megoldás:

Meleg van, mindenki fáradt, csak Miklós nem. Jön a hadsereg, megmutatja nekik a Budára vezető utat, utána mérgelődik, mert parasztnak nézik.

2017. nov. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 tabaki ***** válasza:
55%

Hát, úgy látszik, megint rosszat mondtam, vagy csak nem világlott ki az üzenete...


Én, sokakkal ellentétben, nagyon is értékelem sharkxxx itteni tevékenységét. Az, hogy a legkülönbözőbb nyelveken megírja a kérdezők programjait, sokkal okosabb és hatékonyabb módja a tanulásnak meg a tréningnek, mint a lusták kérincsélése. Azt is látom, hogy mindeközben olyan formai igényességre is törekszik, amit nekem, dilettáns létemre, eszembe sem jut megcélozni, nem is igen vagyok vele tisztában, mik a követelmények. Az élcelődésem nem erre irányult, hanem a következőre:

A kérdés hangsúllyal említi az SDL használatát. Mármost, ha valaki már SDL-t tanul, hadd feltételezzem, nem azzal van baja, hogy a felhasználó által bevitt C válasz és a helyes A válasz azonosságát miként tudja ellenőrizni. Szerintem nem túl merész elképzelés, hogy inkább a képernyő felépítése, a képek fölrajzolása, az egeres adatbevitel jelenthetik a problémát -- tehát az a gyanúm, hogy a szép, fegyelmezett és tanulságos program egy olyan „corr_answ”, amelyből egyedül a kérdést motiváló apróság maradt ki. Igaz, amíg Kérdező jobbnak látja mélységesen titkolni a lelkét emésztő gondokat, megvan az esélye, hogy túlgondoltam.

2017. nov. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!