Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet az alábbi sql...

Hogy lehet az alábbi sql lekérdezést megcsinálni?

Figyelt kérdés
A feladatom az lenne, hogy megcsináljak egy adatbázis lekérdezést. Mely országok államformája hercegség, vagy királyság? Az alábbi lekérdezéssel sikerül is, de ha nem írom ki mind a kétszer, hogy Allamforma LIKE, akkor nem veszi az OR utáni részt figyelembe. A kérdés az lenne, hogy egyszerűsítve (az Allamforma LIKE egyszeri) megadásával, nem lehet megkapni az eredményt? Csak így? SELECT * FROM orszagok WHERE Allamforma LIKE "%királyság%" OR Allamforma LIKE "%hercegség%".
2017. nov. 28. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp ki kell írni kétszer, csak úgy lesz jó.


Esetleg annyit tudnál rajta szépíteni, hogy a like helyett ="......" használsz:


select * from orszagok where allamforma="királyság" or allamforma="hercegség"

2017. nov. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

SELECT * FROM orszagok WHERE Allamforma IN ('királyság', 'hercegség');


Nem tudom mire kell itt a LIKE.

2017. nov. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért kell a like, mert nem 100%-ban hercegség, vagy királyság, hanem, lehet: nagyhercegség,

autonóm hercegség, alkotmányos királyság is.

2017. nov. 28. 19:09
 4/8 anonim ***** válasza:
És ezt még oktatják is? :D
2017. nov. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy oktatják e, nem írtam sehol, hogy oktatják. Annyit írtam, hogy a feladatom az lenne, ezt lehet önállóan is csinálni, és úgy is csinálom. Egyébként mi az, hogy oktatják, miért ne kellhetne az sql lekérdezés?
2017. nov. 28. 19:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen elb#szott adatbázis sémára gondoltam, nem a sql-re.

Tipikus példája annak hogyan NE tervezzünk adatbázist, ezért csodálkoztam milyen gyakorló feladatban adnak ilyet.

2017. nov. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ja értem, a netről szedtem a feladatokat, mert nincs olyan könyv, amiben sql feladatok lennének, szóval jobb híján maradt ez, valamin gyakorolni kell.
2017. nov. 28. 20:03
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Reguláris kifejezésekkel lehetséges.


Select * from orszagok where Allamforma REGEXP 'királyság|hercegség';


De egyrészt ehhez nem árt ismerni a regex szintaktikáját (ami nem olyan egyszerű), másrészt teljesítménycsökkenést okozhat.

2017. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!