Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Adatbázis (SQL) kezelésben...

Adatbázis (SQL) kezelésben mik a maximálisan felvehető értékek és hosszúságok a következő típusoknál?

Figyelt kérdés

MSSQL és mysql ben is egyeznek ezek az értékek?

int, char, text, bigint. Zavaros és nem találok semmit neten, csak hatványoznak össze vissza :D

Pl csinálok egy táblát int esetén

beírhatom azt , hogy int(3) és akkor egy 3 jegyű szám tárolására alkalmas mezőm lesz?, mysqlben erre vonatkozóan mysqladmin mért írja az, hogy hossz/érték? értékeket megtaláltam, de a hosszúságokat nem, segítsetek légyszíves. mi dönti el, hogyha beírom, hogy 3, hogy a max érték 999 lehet vagy 3 ?



#hossz #MSSQL #MySQL #mező típusok
2017. dec. 7. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincsenek ilyen generikus állandók.

Az adott adatbázis szerver értékeihez meg nézd meg a dokumentációt.

(Meg azt is, hogy mit jelent a "hatványozás" szó.)

2017. dec. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Implementáció-függő.

Gugli: <adatbázis szerver> data types


"Data types might have different names in different database. And even if the name is the same, the size and other details may be different! Always check the documentation!"

[link]

2017. dec. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg egészen alapvető dolgokkal meg nem ismerkedsz, írd be simán azt, hogy int, és bízd a rendszerre, mit csinál vele, az jó lesz neked.
2017. dec. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Drone007 ***** válasza:

Én többnyire mysql-t használok, ezért arról tudok nyilatkozni, nézd el nekem, hogy az mssql specifikációt nem guglizom ki.

Mysql-ben az int érték minden esetben 4 byte-on tárolódik, ami azt jelenti, hogy a maximálisan tárolható számok mennyisége (32 bit) 2^32, vagyis 4294967296. Ez előjelesen -2147483647 - +2147483617. Az, hogy te mit írsz a zárójeles részbe, csak azt jelöli, hogy maximum mennyi karakteren tárolja ezt a számot. Int(3) esetén 999 lehet a max érték. De például Int(20)-nak nincs értelme, hiszen maximum 11 karaktert vehet fel egy int érték (előjellel együtt).

A tinyint 1, a smallint 2, a mediumint 3, a bigint pedig 8 byte-on tárolja az adatokat.

Ahogyan előzőekben is írták, ha meghatározod egy adatcellának az int tipust, akkor jobb ha rábízod a szerverre a hossz meghatározását (többnyire 11 lesz).


Remélem segítettem.

2017. dec. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az, hogy te mit írsz a zárójeles részbe, csak azt jelöli, hogy maximum mennyi karakteren tárolja ezt a számot. Int(3) esetén 999 lehet a max érték"


A zárójeles rész a megjelenített digitek számát jelenti, nincs köze a tárolt értékhez. A példában az 1000 értéket is le lehet tárolni és tárolni is fogja, csak mondjuk adott körülmények között nem fogja megfelelően megjeleníteni egy táblázatban.

2017. dec. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!