Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Táblázatban keresés?

Táblázatban keresés?

Figyelt kérdés

Van egy változóm, ami 0 és 8000 közötti egész értékeket vesz fel. Ennek függvényében kellene egy másik változónak (x) értéket adni.

0 és 100 között x=32

100 és 200 között x=28

200 és 300 között x=25

és így tovább, szóval 100-as osztású a táblázat.

Szabályszerűség nincs benne, úgyhogy ki kellene keresni valahogy. Hogyan lehetne minél gyorsabban és egyszerűbben azt megmondani, hogy pl. az 5864-es bemeneti értékhez mi tartozik?

Én if-else módszerrel próbáltam meg megcsinálni (sikerült is amúgy) de akárhogy "optimalizáltam" mindig át kellett menni (ha jól emlékszem) 4 feltételvizsgálaton ahhoz hogy megkapjam a hozzá tartozó értéket.

Nem lehetne ezt a feladatot valahogy jobban megoldani?


Egyébként C++-ban kell megírnom, de elég lenne egy megvalósítási ötlet is.



2017. dec. 16. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pl.: csinálsz egy 80 elemű vektort a kimeneti értékekkel, osztod a bemenetet 100-al, droppolod a tizedes értéket, mert csak az egészrész kell, és az megadja az indexet a vektorodban amin a kimeneti érték lesz. pl: 110/100 = 1.1 -> myvector[1] ami neked most 28
2017. dec. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Közben asszem rájöttem. Ha azt a bemeneti értéket leosztom 100-al (és csak az egész részét hagyom meg értelemszerűen), akkor ez 0 és 80 között fog felvenni értéket. Ez jó, mert akkor csinálok egy 81 elemet tartalmazó array-t amibe sorba beírogatom a megfelelő értékeket és úgy már könnyű lesz megkapni az eredményt.
2017. dec. 16. 17:49
 3/5 A kérdező kommentje:
#1: Pont akkor küldeted amire rájöttem :D De így legalább tudom, hogy nem gondoltam hülyeségre. Köszönöm a választ.
2017. dec. 16. 17:52
 4/5 A kérdező kommentje:

Viszont akkor lenne még egy kérdésem:

Mi van akkor ha 2 bemeneti változótól függ a kimeneti érték? Ekkor ha ilyen vektorként akarom felírni, akkor annak már 2D-snek kellene lennie. Olyat is lehet?

2017. dec. 16. 17:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi közük egymáshoz, ha te 20 számot dobsz be egy függvénybe aminek az a dolga, hogy visszadjon 1 számot ami pl az összegük, akkor neked 1 számot kell visszadnod és nem többet.
2017. dec. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!