Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Pascal jó kezdő programozási...

A Pascal jó kezdő programozási nyelvnek?

Figyelt kérdés

Egyelőre magyon hobbi szinten szeretném megtanulni ezt a nyelvet. Csak érteni szeretném az alapokat, ráérezni a programozásra.


Nem baj ha használhatlan, kifejezetten oktató nyelvként funkcionáljon, az a lényeg.


Úgy hallottam, hogy oktató jelleggel érdemesebb ezt, mint a Pythont tanulni.


Vélemény?


Esetleg más, jobban szemléltető mód is van a Pascalnál?


2017. dec. 25. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
A Python jobb és hasznosabb is, nemcsak "tamulónyelvként".
2017. dec. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt vallom, hogy az a legjobb kezdő nyelv, amihez a legjobb, legérthetőbb tutorialt találod meg. 10 évvel ezelőtt, amikor még a legtöbb embernek nem volt nete, elég jó tanulónyelv volt, mert újságokban is voltak ilyen oktatócikkek hozzá. A válaszom tehát igen, de biztosan vannak jobbak is. Pl. PHP-hoz elég sok, kezdőknek való, szájbarágós doksi van, ami miatt jobbnak tartom. A Python is jó, de az is ízlés kérdése. Én 5 év C++-os munkatapasztalat után egyszerűen nem vagyok képes megszokni a Pythont, de azzal kezdeni persze más.
2017. dec. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A Pascal egy ősrégi nyelv, amit csak a Delphi és a tankönyvek tartottak életben. Próbáld meg a Java-t szerintem. Arról is van egy rakás könyv és többnyire angolul ingyenes tutorial is.
2017. dec. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
#2 Ennél azért árnyaltabb a helyzet. A legjobb tanulónyelv nem anyniból áll, hogy mennyi oktatóanyag van hozzá, elég fontos (a legfontosabb?) hogy mit tud átadni. Lehet JavaScripttel is nyitni, anyag van hozzá orrba-szájba, csak épp olyan szinten igénytelen nyelv, hogy a fontos alapismeretek felét sem tudja átadni. Én ezért tartok ki a Pascal mellett, mert tartalmazza mindazt, amit első körben el kell sajátítani, elég beszédes nyelv, és van is hozzá bőven anyag. Az meg, hogy mennyire keresett nyelv a piacon... mégis kit érdekel? Hány ember helyezkedett el a legelső programnyelvével, úgy hogy más nyelveket nem is tanult? Az első nyelv csak a tanulásról szól, és erre a pascal máig tökéletesen alkalmas.
2017. dec. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
#3 vagyok. Én objektumorientált nyelvet javasolnék elsőre is. Persze miután az ember foglalkozott más paradigmákkal elméletben.
2017. dec. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"Én objektumorientált nyelvet javasolnék elsőre is."


Szerintem te ne javasolj semmit. Amit eddig írtál az is jó nagy hülyeség.

2017. dec. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6: Úgy látom, a 29%-oddal te viszont csupa okosságot írsz mester, most sem javasoltál semmit helyette, csak kritizálsz. Több hasonló cikkben főleg objektumorientált nyelveket emlegetnek kezdő nyelvnek, Pascalt még véletlenül sem. Persze lehet azzal, vagy bash-scriptekkel is kezdeni, ártani nem árt.
2017. dec. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 SimkoL ***** válasza:

A Pascal kiválóan alkalmas végigvinni egy kezdőt az alapoktól akármeddig. Igaz sem a nyelvezete sem a szintaktikája nem hasonlít a mai trendi nyelvekre de érthető, világos. Ha csak az oktatás miatt tartották volna meg akkor nem is nagyon lett volna fejlesztve a Delphi sem, amiért dollár ezreket adnak, lásd: [link]


A Free Pascal / Lazarus is nagyot fejlődött és folyamatosan fejlődik, lásd: [link]


Az OOP-ről is csak ennyit: [link]

2017. dec. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7 OOP befigyel a Pascalnál is, csak nem kötelező. És én hétszentség, hogy nem szigorúan OOP nyelvet javasolnék elsőnek. Fölösleges egy ilyen terjedelmes paradigmával terhelni azt, aki még ott tart a tanulásban, hogy hogy kell ciklust meg elágazást írni. Komplikálja a képet, és eltereli a figyelmét.

Annak idején én is Pascallal kezdtem, egy rövid ideig OOP is volt traktálva a suliban, amit akkor nemigen értettem meg. Viszont mire eljutottam egyetemen oda, hogy nekem OOP-vel kéne foglalkoznom, már voltam olyan szinten, hogy percek alatt megértsem az alapvető lényegét. Mert addigra megvolt az alapvető ismeret és szemléletmód. Persze, bedobhatod az illetőt rögtön egy Java vagy C# mellé, és valószínűleg ellavírozik, de hétszentség, hogy gőze nem lesz róla, hogy miért kell az a 'public class Program', meg mi a szösz az, hogy 'public static void'. Zavaró tényező.

2017. dec. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki a Hello World-del kezdi, és nem az elmélettel, persze hogy nem fogja érteni azt, hogy public static void ... Engem meg lehet győzni, hogy jobb a Pascal elsőre, de nem gondolom, hogy hülyeséget írtam volna azzal, hogy rögtön bedobnám a mélyvízbe, nem én lennék az egyetlen. Felőlem kezdhet C64 Basic-kel is.
2017. dec. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!