Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozó kikékzőközpontokról...

Programozó kikékzőközpontokról vélemény?

Figyelt kérdés

Sorra nyílnak és 3-5 havonta ontják ki magukból a kikéztett programozó deszantosokat... ezket mind fel tudja szívni a piac? Mert mindegyik bootcamp állítja a náluk végzettek mint el tudnak helyezkedni.


A tét nem kicsi mert nem olcsóak, ezért szeretném kérdezni mi a valóság vkitől aki ezen a területen dolgozik



2018. jan. 11. 17:04
 1/9 A kérdező kommentje:
mármint programozás terén dolgozik, esetleg pont HR-s vagy ilyesmi...
2018. jan. 11. 17:13
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem érnek ezek a tanfolyamok. Szerintem nagy részük, akik elvégzik, mennek utána más irányba, mert annyi tudással nem találnak munkát, és nem tudják, hogyan fejlődjenek. Úgyhogy nincs gáz. :)
2018. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amennyit láttam belőlük, annak alapján nem túl jó a véleményem ezekről a méregdrága futószalagos "programozógyárakról". Szeretik változatos módokon reklámozni magukat, amely promók tartalma alapján nem sok affinitásuk lehet a szakmához.


Személy szerint úgy gondolom, kellő elhivatottsággal és elég idő ráfordításával autodidakta módon, anyagi ráfordítás nélkül is lehet hozni minimum azt a szintet, amit képviselnek; az internet a lehetőségek tárháza, az információ mindenki számára elérhető, csak keresni kell és rászánni az időt és energiát a tanulásra.

Egy (esetleg több) mentor persze mindenképpen előnyös, de nem gondolnám, hogy ezért érdemes egy-másfél millió forintot kifizetni valakinek, még akkor sem, ha valóban profi útmutatást kap az ember; e profizmus felől pedig az említett központok esetében kétségeim vannak.


A piac valóban rengeteg szakirányú dolgozót fel tud szívni, illetve ezek az oktatóközpontok jellemzően szoros kapcsolatban állnak egy vagy több potenciális munkáltatóval, akiknek közvetlenül adják tovább a tanítványokat.

2018. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%
Nyilván nem egy főiskola vagy egy egyetem, de annál kb. milliószor többet ér, mintha az ember otthon, mindenféle mentorálás nélkül próbálna felszedni piacképes fejlesztői tudást.
2018. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk voltak interjún emberek, akik elvégeztek ilyen iskolákat. Tökéletesen használhatatlanok voltak, kb. mintha egy utcaseprő beesne az utcáról. A tanfolyam alatt tudják követni a tanárt, ide kattints, oda írd ezt, de nincs egy önálló gondolatuk sem és 1-2 héttel a tanfolyam vége után mindent elfelejtenek.
2018. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mellékállásként oktatók ilyen suliban. Teljesen időpazarlás. Mindig van 1-2 ember aki mellett ott kell ülni és mondani hova kattintson mi a jó ég az a böngésző, stb és semmit nem lehet haladni. Önálló gondolkodást a csoportok jelentős része meg sem próbálja. Akik valamit tudnak kezdeni magukkal, azoknak volt alapjuk és kb csak iránymutatásra volt szükségük.
2018. jan. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nekem is az az érzésem hogy nagyon a marketinget nyomják: "hű de buli programozónak lenni és hű de mennyit keresel majd... " ahelyett hogy "mit oktatunk és meddig jutsz el valójában.."


Nekem olyanra volna szükségem ami összerázná és szerkezetbe foglalná a terjedelmes de szétszórt tudásom és team-ekre bontva projekteken keresztül felkészítene állásinterjúkra és munkahelyi valós környezetre <hűdemegmondtam> :)

2018. jan. 12. 16:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit te szeretnél, azt úgy hívják, hogy egyetem.
2018. jan. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az csak marketing szöveg hogy az ilyen tanfolyamok elvégzése után azonnal felvesznek majd egy milliós fizetésű állásba. Valahogy be kell csábítani a tanfolyamra az embereket. Ez üzlet. Nekik.

4 hónap alatt csak egy nyelvet lehet elsajtítani készségszinten és akkor még nincs mögötted gyakorlat. Nem véletlenül keresnek a cégek 3-5 év gyakorlattal embereket. Ez azt jelenti hogy 3-5 évig végig megszakítás nélkül folymamatosan fejlesztettél és fejlődtél. Elég tapasztalattal a hátad mögött már rád tudnak bízni bonyolultabb munkákat is.

Most gondold el ha lennének 4 hónapos gépészmérnök képzések. Aztán valahogy egy ilyen 4 hónapos gépész elhelyezkedne egy autógyártónál. Te bele mernél ülni olyan autóba amit egy 4 hónapos gyorstaplalón részt vett mérnök tervezett? Vagy ha lenne 4 hónapos orvos képzés. Kösz de inkább az az orvos lássa el a sérüléseimet aki már 10 éve tanulja és gyakorolja a szakmáját. A cégek is így vannak ezzel. Egy 4 hónapos tanfolyamot végzett emberkének annyit mondanak hogy köszönjük de nem.

2018. szept. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!