Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy függvényhívás vezérlési...

Egy függvényhívás vezérlési szempontból szekvenciának számít?

Figyelt kérdés

2018. febr. 19. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, de a szekvencia nem klf szempontok szerint lesz az.
2018. febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szekvencia annyit jelent, hogy mindig egyértelműen meghatározható a következő utasítás, a program állapotától függetlenül. (A szelekció és iteráció esetén pl. nem feltétlenül van így.) Ilyen értelemben a sima függvényhívás a szekvenciális sorrendiség része (is lehet akár.)


A függvényhívás pont egy ilyen kivétel, tehát a következő végrehajtandó utasítás nem azonos a sorrendiség alapján rákövetkezővel.

2018. febr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 voltam, az utolsó mondatot ne vedd figyelembe. (Először mást akartam írni, de újra gondoltam, és az ott maradt. :D)
2018. febr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sharkxxx ***** válasza:
Igen, mert a függvény befejezése után ugyanoda kerül vissza a vezérlés ahonnan a függvény meghívódott.
2018. febr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4, Igen, illetve már híváskor is egy előre meghatározott pontra kerül a vezérlés.
2018. febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!