Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban, van egy adatbázisom,...

C#-ban, van egy adatbázisom, onnan lekérdezéssel megtudom, hogy X-hez milyen szám tartozik, ha ezt megtudtam, ennek az eredményét (a számot) kell majd az új adatoknál beíratnom az adatbázisba (ezért itt egy int-et vár). Ezt hogy?

Figyelt kérdés

Például az ügyfél kiválasztja combobox-ból, hogy férfi, ami szöveg, ennek a szövegnek kell megkeresni, hogy milyen ID tartozik hozzá, mert egy másik tábla számot vár vissza. Erre egy példát valaki tudna mutatni?

Az új adattal feltöltendő tábla tartalmaz persze nevet, születési évet is...stb.


2018. márc. 22. 01:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Milyen adatbáziasod van C#-ban?
2018. márc. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Amúgymeg csak feleslegesem szopatod magad.

Egy enumban definiálod a kódodban a felsorolt típusok értékét és azt írod be.

Nem szokás csikicsukizni ezekkel az értékekkel, mert úgy sem változnak gyakran.


Ha meg éppenséggel gyakran változik sem értem mi a gond. Egy select, egy insert a lehető legalapvetőbb szintaxissal.

2018. márc. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, elég félreérthetően írtam, de már két napja alig alszom. MSSQL-em van. Tisztában vagyok vele, hogy select meg insert, de hiába írom meg, sehogy se jó. Próbálkoztam vagy 8 féle módon, mégis van valami nyűgje. Ezért szerettem volna egy mintát, mert hiába kerestem a neten nem találtam.
2018. márc. 22. 09:19
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

Mit nem találtál???

Select meg insert mintát??

Ne hazudozz már...

Annak meg semmi értelme, hogy leírjuk itt egymilliomodjára ugyanazt amit neten megtalálsz.

Inkább azt böffentsd már ide normálisan miért nem sikerül, vagy ne rabold a drága időnket.

2018. márc. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kérlek szépen ne rágalmazz olyan dolgokkal amik nem valósak. Azt hiszem én is normálisan álltam hozzád.

Igen is egy select insert-et nem találok már napok óta, ami jó minta az én programomhoz. Amiket én találtam, azok mind rosszak voltak.

Ezért szerettem volna mintát. De igazából tőled jelenleg segítséget nem kaptam, ennyi idő alatt már rég túl lennénk rajta, ha valóban lett volna segíteni való szándékod.


Próbáltam mindent, átkonvertáltan intre, idézőjelet kivettem, betettem, minden próbáltam.

A legtöbb verzió közül az egyik "legjobb" ezt a hibát dobja ki:

System.Data.SqlClient.SqlException: 'Incorrect syntax near the keyword 'insert'.

Incorrect syntax near the keyword 'select'.

Incorrect syntax near ','.

Incorrect syntax near ')'.'

2018. márc. 22. 10:28
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem felejtsd el a dolgot, amíg kérdezni sem tudsz értelmesen.
2018. márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kollégánk eléggé paraszt módon fogalmaz, de a hozzáállása teljesen indokolt. Nem félreérthetően fogalmazol, hanem értelmetlenül. Egy épkézláb mondat sincs a kérdésedben, ráadásul semmilyen támpontot nem adtál meg, ami alapján válaszolhatnánk. (Pl. forráskód, adatbázisszerkezet) És mivel erre fel kell hívnunk a figyelmedet, csak az időnket pazarlod. Én még annyit hozzátennék, hogy nem lesz mindenkiből programozó, és ez így van jól. Érdemes lenne valamilyen más szakma után nézned. Bár szerintem egyébként sem szeretnél programozó lenni, gonolom ez csak valami iskolai házi feladat lehet.
2018. márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A hibaüzenet arra utal, hogy nem tudod, hogy select meg insert. 😃

Ennyi információból nem lehet megmondani, sajnos. Esetleg, ha a lekérdezést ideírnád...

2018. márc. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy mi a select + insert. Nem az volt a hiba. Kb. egy fél órája megtaláltam.
2018. márc. 22. 13:53
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Biztos így volt.
2018. márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!