Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java ArrayList használata?

Java ArrayList használata?

Figyelt kérdés

Helló!


Szeretnék egy 2 dimenziós arrayt létrehozni, és úgy szeretném, hogy egy int lenne és utána különböző típusokban adatok.


valami[][] v = {

{string, float, int}


};


Utánaolvastam, és erre az ArrayList jó lenne, de nem nagyon értem hogy működik, mit kell írni az <> közé, és azt sem hogy hogy lehet 2 dimenziós. + amiket olvastam elég össze-visszák voltak. El tudná valaki magyarázni, egy kezdő számára?



2018. márc. 28. 13:06
 1/6 A kérdező kommentje:

ArrayList<String> a = new ArrayList<String>();


találtam ilyet, de mi van, hogyha nem tudom milyen adattípusok lesznek benne?

2018. márc. 28. 13:07
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha utánaolvastál volna, akkor megtaláltad volna a választ. (Segítség: nem a Glamout magazinban kell keresni a választ!)


Google: two dimensional arraylist in java


Első találat:


[link]


List<List<String>> a = new ArrayList<List<String>>();

2018. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem a glamour magazinban kerestem, angolul is tudok, de elmagyarázva sehol nem volt. ezt én is ki tudtam volna másolni, de azt hogy melyik része a programsornak mit jelent, azt nem értem. nem stringet szeretnék a listába, hanem mindenféle adattípust, floatot, intet, doublet, stringet, esetleg class objektumokat is.
2018. márc. 28. 13:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Object ős kell, de ilyet majdnem biztos nem akarsz.
2018. márc. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor tulajdonképpen egydimenziós tömb kell neked, aminek az elemei objektumok. Az objektum adattagjai lesznek különböző típisúak.
2018. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha object típust adsz meg, akkor bármi belemegy. Csak ennek van az a hátulütője, hogy a benne levő elemeket objectként is tudod csak kezelni, ahhoz hogy stringműveleteket, vagy bármi típusspecifikusat csinálhass, a használathoz downcastolnod kell, és meghatároznod a típusát. Nagyon rossz ötlet.
2018. márc. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!