Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » "Domino" rendszer épitése...

Ragua kérdése:

"Domino" rendszer épitése hogyan? (részletek lentebb)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy egy olyan "szimulátort szeretnék épiteni, amiben a járművek közlekedését a program visszajelzi (képcserével, vagy a fehér csik átszinezésével).

Jelenleg a visszajelzés még nem érdekel, annyira még nem tartok előre, az elején akadtam el.

Konkrétan a szimulációs táblám egy változtatható kockájú asztal lenne. Ez még nem gond, php-val le tudom "keverni". A problémám az, hogy nem tudom kinyerni 1-1 kocka ID-jét, akárhogy is próbáltam. Ennek az lenne a lényege, hogy ha rákattintok egy dominóra jobb gombbal (jobb gombos menüt nem tudom hogy lehet-e késziteni), akkor tudjam módositani a képet, vagy a képen levő műveletet el tudjam végezni (pl "gomb megnyomása").

Ebben tudnátok segiteni?

php-ban próbáltam már, de amikor egy adott kocka ID-jét akarom átvinni egy másik lapra, akkor egyszerűen az utolsó kocka ID-jét viszi át, és csak azt módositja.


Az ID-ket (a nagyság miatt) egy .txt fájlban tárolom, egymás alatt.



2018. ápr. 7. 19:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Még ne akarj ilyen rendszert, nem tartasz ott. Melyik fejezet jön a könyvben amiből tanulsz?
2018. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Hobbi szinten foglalkozok programozással. :)
2018. ápr. 7. 19:26
 3/33 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2018. ápr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

2 db for ciklussal legenerálok egy táblázatot, amikbe 1-1 30*30px-es kép kerül. De hogy tudom az ezekhez a kockákhoz rendelt ID-t átvinni egy másik oldalra, ahol megváltoztathatom a képet?

Eddig akármit csináltam, mindig csak az utolsó kocka ID-jét tudtam átvinni (sessionnal próbálkoztam leginkább)?

2018. ápr. 7. 19:43
 5/33 anonim ***** válasza:

[link]


Akkor csináld végig a PHP, JS, HTML, CSS tutorialokat, és ha megvan, és még lesz kérdésed, gyere vissza! :)

2018. ápr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Ezt az oldalt ismerem, nézegetem is elég gyakran.

A gond az, hogy tippet kértem a megoldáshoz, nem tutorialt...

Ez olyan, mintha az utcán megkérdeznél egy járókelőt, hogy merre van az xy utca, te meg megmondanád neki, hogy vegyen térképet... :D

2018. ápr. 7. 19:55
 7/33 anonim ***** válasza:

#6 Téged nem idegesítene ha ugyanaz a járókelő megkérdezne tőled egy-egy utcát?


Na, minket is annyira idegesít, mikor minden kis phiszphasz dolog miatt, amit ráadásul nem 2 perc írásban elmagyarázni, kérdést írtok ki. :)

2018. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a járókelő inden egyes nap.... és sok ilyen járókelő lenne. :)
2018. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Annyira fölösleges ez a kérdés.
2018. ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Ugyanaz a járókelő?

Nem emlékszem, hogy tettem volna fel ilyen kérdést, sem arra, hogy találtam volna hasonló problémát. :)

A kérdésem még mindig ugyanaz, mivel nem találtam rá megoldást.

Nem izgat ha nem irjátok le részletesen hogy hogyan is kell megcsinálni, de legalább annyit segithetnétek, hogy megirjátok milyen kódoknál keresgéljek megoldást.

Lehet hogy számotokra egyszerű a megoldás, nekem jelenleg nem, és jelenleg nincs kedvem átnyálazni pár könyvet, ha csak 1-2 kódra van szükségem.

Eddig kaptam segitséget amikor kértem, de lehet hogy pár hónap alatt az oldal felhasználói is kicserélődtek, a mai korhoz igazodóan...

2018. ápr. 7. 20:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!