Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » VBA első kód életemben mi a...

VBA első kód életemben mi a hiba? 2 soros

Figyelt kérdés

fél órája bütykölöm, egyszerűen lehet túl gyorsan akartam haladni :/ tudod esetleg mi a hiba? Köszönöm előre is!


Option Explicit


Sub ifcontainsabthenbold()

Dim i As Integer



For i = 1 To 100


IIF(InStr(1,Cells(i,1),"ab")>=1,Cells(i,1).Font.Bold=True,Cells(i,1).Interior.ColorIndex=37)



Next i



End Sub



2018. ápr. 25. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az IIF nem arra való, amire használni akarod. Az IIF kiértékeli az első paramétert, és VISSZATÉR a második, vagy harmadik paraméterrel. Te azt akarod, hogy végrehajtsa a benne levő utasítást. Erre a mezei IF-THEN-ELSE szerkezetet kell használni.
2018. ápr. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi így már működik :-)


Option Explicit


Sub ifcontainsabthenbold()

Dim i As Integer



For i = 1 To 100


If InStr(1, Cells(i, 1), "ab") > 0 Then

Cells(i, 1).Font.Bold = True

Else

Cells(i, 1).Interior.ColorIndex = 37



End If



Next i



End Sub

2018. ápr. 26. 00:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Túl gyorsan haladsz.


Én amikor lekezdtem kb 2 hétig elsem jutottam az ciklusokig. Nem azért, mert béna vagy lassú tanuló lettem volna vagy keveset foglalkoztam volna vele, csak szimplán az alapok tanulásánál ha mindent tökéletesen megtanulsz és csak utána lépsz tovább.


Persze ez később nem lesz így, ez csak az alapokra igaz. Szerencsére nekem volt aki ezt elmondja. (Nem a ciklust a tanulási módszert)


Te is tanulj hasonlóan. Az elején még ne is gondolkodj ezekről a dolgokról, előbb tanuld meg elég jól a syntaxot, hogy megértsd a következő lépéseket.

2018. ápr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az IIF egy függvény, és pl. így lehet használni:


Cells(i,2).Value = IIF(InStr(1,Cells(i,1),"ab")>=1, "X", "Y")


A feltételtől függően a 2. vagy a 3. paraméterét adja vissza, és utána azzal tudsz kezdeni valamit.

2018. ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Na már itt is a sorosozás ;)
2018. máj. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!