Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# console app.2D tömbből...

C# console app.2D tömbből elemek eltüntetése, ami fölöttük van, az essen le, tetejére új elem generálás?

Figyelt kérdés

Szóval azokat az elemeket kéne eltüntetni, amik egymás mellett vannak, és ugyanazok. A keresőm megvan hozzá, de valahogy meg kéne oldani, hogy eltűnjenek. Minden felettük levő tag j-jéhez hozzáadni egyet, és utána újracsekkolni, amíg nem lesznek egyforma elemek egymás mellett.

Hogy lehetne megoldani?



2018. ápr. 30. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerinted ebből a világon bárki is értett egy csep szót is?
2018. ápr. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Oké, kifejtem.

Van egy 2d-s tömb, tele elemekkel. Végig fut rajta egy kereső ciklus, ami megtalálja, ha egymás mellett (vagy alatt felett) ugyanazok az értékek vannak. Pl 123445, a második sor. Itt megtalálja a két 4-est. Most nekem azt kéne elérnem, hogy ez a két négyes eltűnjön, és a felettük lévő első sorból a 4. és 5. elem lekerüljön ezeknek a helyére, majd a tömb tetejére(első sor 4. és 5. eleme) kerüljenek új véletlen számok.

De ez csak egy példa rá, nekem általánosságban kéne megoldanom.

2018. ápr. 30. 11:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Jó, és mi okozza a gondot?
2018. ápr. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hogy nem tudom, hogy vegyem ki az egyező elemeket a tömbből. A többit szerintem már meg tudnám oldani. Külön gondot okoz, hogy mi van, ha 3 kerül egymás mellé. Ugyanis akkor nem szabad egyből kivenni őket, mert nem tudnánk a 3.-t ellenőrizni. De gondolom ezt is meg tudnám oldani, ha temp. változóba menteném a koordinátákat.
2018. ápr. 30. 11:34
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Tömbből sehogysem tudsz kivenni, ugyanis annak fix a mérete.

A legközelebbi amit tenni tudsz, hogy nullable type-ot használsz és null-t teszel a kiveendő elem helyére.

2018. ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van az alap tömb és csinálsz egy másikat.

Az első tömb elemeit beteszed a második tömbe és az azonosokat kihagyod és annyival csökkented az első tömb hosszát amenyit kihagyot és oda feltöltöd a maradék elemeket.

2018. ápr. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az se lenne rossz ha az eddig kész kódot valahogy elérhetővé tennéd.
2018. ápr. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmire gondoltál?

https://pastebin(pont)com/mhs0xemd

2018. máj. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Itt az eddigi kódom:

https://pastebin(pont)com/GDYpqwY3

A tanárom szerint Flood Fillel kéne dolgoznom, mert ez egy adott pontból kiindulva kijelöli a szomszédos törlendő elemeket.

majd miután töröltem ezeket, alulról felfelé menjek végig, és ahol üres helyet találok, ott vigyem a felette lévőt az üres helyére. Ez mind szép és jó, de neten Flood Fillt csak színcserére találok.

2018. máj. 2. 16:27
 10/11 SimkoL ***** válasza:
Szép feltétel :while ((a != c && b != c) || ((a == c) && (b - 1 != d) && (b + 1 != d)) || ((b == d) && (a - 1 != c) && (a + 1 != c)) || a >= m || b >= n || c >= m || d >= n && (playfield[a - 1, b - 1] != playfield[a, b - 1] || playfield[a - 1, b - 1] != playfield[a - 1, b] || playfield[c - 1, d - 1] != playfield[c, d - 1] || playfield[c - 1, d - 1] != playfield[c - 1, d] /*||playfield[c - 1, d - 1] != playfield[c, d - 2]*/)); :)
2018. máj. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!