Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java feladatban valaki segitene?

Java feladatban valaki segitene?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon kezdo vagyok, ezert kerem a segitsegeteket ehhez a feladathoz:

Készítsünk programot, amely bekér a felhasználótól egy egészszámot, és kiírja annak kétszeresét! A számot a program main() metódussal kérjük be, a számítást és a kiírást egy dupla() nevű metódus végezze!

Nekem csak az elso metodus alatt levo feladat fut le, mit csinalok rosszul?

Elore is koszi!



2018. máj. 3. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Másold be a kódot. Így nem tudjuk, hogy mit csinálsz rosszul.
2018. máj. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
Az életet.
2018. máj. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

public static void main(String[] args) {

int a=sc.nextInt();

int b=sc.nextInt();

}

public static void dupla(int a){

System.out.println(a+" kétszerese: "+2*a);

}

Koszi masodik, ez mostanaban nekem is eszembe jut.

2018. máj. 3. 16:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát így nehezen fut le a dupla nevű függvény, ha meg se hívod.
2018. máj. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs mit jelent ez, mint mar mondtam kezdő vagyok, és sajnos muszáj ezt megcsinalnom szerdáig. Szóval legyszives, valaki segítsen, ha látom leírva, akkor előbb- utóbb megértem. Köszönöm!
2018. máj. 3. 16:14
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
Nem hiszem.
2018. máj. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jolvan köszi.
2018. máj. 3. 16:26
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Ez egy oldal, ahol kérdéseket lehet feltenni. Nem tudom miért, de ebben a programozás kategóriában olyan nagyképű, segítőkésznek egy picit sem nevezhető ember van, hogy az hihetetlen.


Szóval, a kérdésedre rátérve. Amit csinálsz, alapvetően nem rossz, de mint írták, nem hívod meg. A 'b' nevű változóra semmi szükség, mivel csak egy számot kérünk be, szóval az a=sc.nextInt(); elég lesz, az már ott el van tárolva, annak akarjuk a kétszeresét (gondolom létre van hozva felül egy scanner sc néven). Mivel már csináltál egy metódust 'dupla' névvel, ezért az kész, és elviekben működnie is kéne, de mikor működjön? A program futtatásakor csak a main tartalma fut le, ha nincs benne, akkor amíg te azt nem mondod, addig nem futtatja le. Ezért is kell odatenned a bekérésed alá azt, hogy dupla(a), ezzel jelezve, hogy futtassa le azt is.



public static void main(String[] args) {

int a=sc.nextInt();

dupla(a);

}

public static void dupla(int a){

System.out.println(a+" kétszerese: "+2*a);

}

2018. máj. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon sokat segítettél, egy rakás ilyen feladatot kell megcsinalnom, és sajnos máshol nem találtam ra megoldást. Köszönöm az érthető választ!
2018. máj. 3. 18:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Pedig órai példa nyilván volt rá.
2018. máj. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!