Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen adatstuktúrákat és...

Milyen adatstuktúrákat és sort funckiókat érdemes tanulni az emelt infó érettségire?

Figyelt kérdés

Kell az Arrays.sort(); és a Comparator classnál több tudás, hogy milyen sorba rendezést el lehessen végezni, ami csak kellhet?


Milyen adat struktúrák kellenek? Elég az Array, Arraylist? Vagy kell mondjuk a collectionsból a nehezebbek (legalább is nekem, kezdőként) mint a hashmap meg ilyenek?


Mi az ami abszolút elengedhetetlen és mi az amit jó ha tudok?

(Javáról van szó)



2018. máj. 7. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A követelményeket itt látod:

[link]


Nem kell semmi extra. A feladatokat úgy állítják össze, hogy sokféle nyelven meg lehessen oldani őket. Általában a tömb adattípus, aminek az ismeretét elvárják (a te szavaiddal abszolút elengedhetetlen), de vannak olyan feladatok, amiknek a megoldását jelentősen megkönnyíti az asszociatív tömb vagy a halmaz adattípus használata.

A HashMapet azért nem mondanám nehéznek.

Gondold meg, ennél bonyolultabb feladatokat megoldottak akkor is, amikor még csak a tömb adattípus létezett.

2018. máj. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem nehéz, csak most 1 héttel az érettségi előtt úgy vagyok, hogy kb 60-100%ra megtudom írni a feladattól függően és nem tudom, hogy mért nem megy tökéletesen.


Igaz nem készültem rá, de ha van valami ami megkönnyítené, akkor az szívesen megtanulnám.


Pl.: Lehet meglehet csinálni egy szortírozást egy tömbel és egy helyben rögtönzött insertion sortal, de a Comparable érdemes ha beakarom időben fejezni.


Szóval lehet rosszul tettem fel a kérdésemet.


Akkor mit érdemes használni, hogy időben megtudjuk oldani a feladatokat?

2018. máj. 7. 19:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, mit felelt Euklidész a királynak, aki megkérdezte, hogy tudná a leggyorsabban megtanulni a geometriát? Azt, hogy a geometria tanulásához nem vezet királyi út.

Nincs varázsmódszer. Gyakorolni kell és nézegetni a korábbi feladatsorokat. Ezekhez mindig kiadnak valamilyen mintamegoldást. Nem pont Javában, de a másik nyelven is érteni kell az elgondolást, a használt módszert.

2018. máj. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Abban az érettségiben amit most csinálni úgy volt a leggyorsabb ha 2 arraylistet egymásba raktam és anélkül szenvedés volt megcsinálni, de csak a vége fele néztem utána a neten, hogy egyátalán meglehet-e csinálni.


Pl.: ilyen dolgokat akarok hallani :) olyanoktól, akik mostanában írtam javával érettségit és jól sikerült, de gondolom ebből elég kevés van. A gyakorlott programozók a feladatok ismerete nélkül meg csak olyanokat tudnak modnani, hogy " Nézz utána te" "tapasztald ki"


De erre az arraylistes dologra sem jöttem volna rá, ha a végén ezen nem gondolkozok el, mert nem kötelező így csinálni, csak egyszerűbb megoldás.

2018. máj. 8. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!