Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen Videokártya driverek...

Milyen Videokártya driverek vannak Windows 7 alá amit Virtual Box alatt is lehet használni a jobb teljesítmény eléréséhez?

Figyelt kérdés

PL: 3d megjelenítés

256 mb Videó Memóriához



2018. máj. 8. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Túl kevés paraméter. A következő kérdésekre még válaszolnod kellene:

- milyen videokártyád van (név, típus, gyártó, stb)

- mit szeretnél használni Virtual Boxon? Milyen programot/játékot?

- Miért fontos, hogy Virtual Boxon jó legyen a video teljesítmény? Esetleg régi játékot szeretnél futtatni? Ez a kérdés azért fontos, mert lehet van alternatíva is a problémádra, ami sokkal jobb.

2018. máj. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Eleve egy emulátorhoz nagy erőigény kell. Egy 256MB-os VGA eleve gyenge ehhez akármilyen drivert is teszel fel.
2018. máj. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen. A VirtualBox a virtuális gépen egy emulált VGA-t használ a saját meghajtójával, és annyit tud, amennyit a fejlesztőinek sikerült megoldani. Vannak DX, D3D képességei, de messze van a tökéletestől. Akkor is gagyi lesz, ha akármilyen „csodakártyád” van.


Van erre megoldás, de azt normális hypervisorok tudják, nem asztali virtualizációs szoftverek (pci-passthrough, ahol direkt a hardvert adod át, és a saját driver-ével tud működni).

2018. máj. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A Gépem paraméterei a következők:

Alaplap: GYGABYTE GA-Z170-HD3P

Videó Kártya: nVidiada gtx 1050 Ti

RAM: 8 GB

Op. Rendszer: Win 10 Pro 64 Bit


A kérdés feltevésekor igaz nem részlétesztem

GTA 3 v1.1-et telepítettem volt, de sajna nem fútt jól Win XP, Vista, 7, 8 kompatibilitási módban sem. Elindul, betolt, de a játék menü alig vagy nem is látható. Valamint a karakter irányításakor vibrál az egész képernyő vagy fel-le, ide oda ugrál.


A 256 mb Videó Memóriás videó ram drivert pedig a virtuális gép alá kérném. Mert ott gyakran szaggat a játék. Szerintem ez orvosolná a problémat.

2018. máj. 9. 17:11
 5/6 anonim ***** válasza:
A GTA nem fog emulátorba játszható sebességgel futni. Az okát leírták(tam). Az emulátorokat nem arra találták ki hogy komplett 3D-s játékokat élvezhető sebességgel futtass.
2018. máj. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fehersrac-nak igazat adok abban, hogy virtuális gépek valóban nem ilyesfajta programok futtatására lettek kitalálva, DE!


Nekem is voltak/vannak ilyen jellegű problémáim, hogy régebbi játékokat a win10 már nem tud futtatni. Pár játékot sikerült élvezhető sebességgel futtatnom virtuális gépen, párat már win 10 alatt el tudtam indítani, és vannak páran, amelyeket sehogy nem tudtam elindítani. Nos ez utóbbiról le kellett mondanom, hacsak nincs egy 5-10 éves géped, amire fel tudnád telepíteni.


Azt tanácsolnám, hogy első körben a Win10 szemszögéből közelítsd meg a problémát. Olvass utána fórumokon, nézz YT videókat, kutass a probléma után - a Google segítségével!! -. Tedd fel win10-re, nézd meg milyen hibaüzeneteket kapsz. Ha nem kapsz semmi visszajelzést, pl egy fekete kép van, akkor keress másik kulcsszóra (pl.: gta 3 windows 10 black screen, ilyesmik, amik körülírják a problémát). Az imént például egy ilyet találtam: [link]


Ha végképp nem jutsz előrébb, akkor próbálkozhatsz a virtuális gépekkel. Tegyél fel egy Win XP-t, vagy Win 7-et, próbáld ki több virtuális gépre is. Szerencsére a VirtualBoxnak is vannak vetélytársai, próbálkozz másik programokkal (VmWare, Parallels, QUemu, Windows Virtual PC, stb, stb).


Tudom pepecselős munka, de ha ilyenre adod a fejed, akkor bizony meg kell érte küzdeni. Nekem is volt mikor napokig konfiguráltam a virtuális gépet, mire stabil 20-25 FPS-t össze tudtam szedni.


Remélem segítettem!

2018. máj. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!